agentpv

Půjdu na pracák = dostanu podporu, mohu k tomu dělat na DPČ nebo DPP s tím, že tuto mzdu dostanu třeba až za 7 měsíců?

Budu mít podporu – např. červenec až listopad a v tu dobu budu pracovat na DPP nebo DPČ a první mzdu dostanu v prosinci jakmile mi vyprší nárok na podporu ? Děkuji za odpověď.

Odpovědi
Drap

Pracovat můžeš. To co vyděláš bude odečteno od podpory. Pracovat a odsouvat úmyslně mzdu za tuto práci je v rozporu se zákonem.

Dochy

Osobně se domnívám, že toto je pokus o úmyslné obcházení zákonů a že to možné (legálně) není. Leda úplně načerno s tím, že smlouvu budete mít ofic. až za 7 měsíců, ale odpracujete si to teď. I to bude účelové obcházení zákona a kromě ev. potíží jako přímý důsledek obcházení zákona bych viděl další rizika… nemocenská, někdo se na dohodu vykašle,…

ivzez

Není to možné.

Nekolidující zaměstnání je nutné ÚP oznámit a doložit písemnou
smlouvou nebo dohodou nejpozději v den nástupu do zaměstnání.

Nedoporučuji pokoušet se obcházet zákon.

ivzez

Nahlásila jsem Drapovu opakovanou chybnou odpověď
„Pracovat můžeš. To co vyděláš bude odečteno od podpory. …“
jako nesmyslnou:

Výdělek z nekolidujícího zaměstnání nelze odečíst od podpory,
protože není možný souběh podpory a přivýdělku.

Na dobu nekolidujícího zaměstnání se výplata podpory pozastavuje.

agentpv

Drap – a co věta ve smlouvě: „Mzda bude vyplacena až po splnění a odevzdání úkolu“ Kdysi jsem to tak měl a mzdu dostal po dvou měsících – ale to jsem nebyl na ÚP.