Půjdete se podívat na korunovační klenoty?

10.-19. května t.r. Kolikrát jste je už viděli? Povedlo se mi 3×, z toho jednou jako VIP jen v 5 lidech. Tak blízko jsem jim už nebyl a nebudu nikdy, dělilo jen sklo.

Odpovědi
terry

Ještě jsem je neviděla a docela mě to láká, tak to plánuju.
Prosím, kde najdu info, kde přesně se vystavují, vstupné atd. Díky.

pusinka50

Kdysi jsem je 1× viděla a vzhledem k frontám bych to teď už neustála, takže nepůjdu

huxa

Osobně mi je nějaký kus zlata ukradený, šel bych se na něj podívat, kdyby byl někde u nás na vesnici, ale dál ani krok.

anonym

Terry, Vstup na výstavu nazvanou České korunovační klenoty – symbol českých dějin uprostřed Evropy budou mít lidé zdarma, budou si však na ni zřejmě muset vystát frontu. Organizátoři po zkušenostech z minulých výstav odhadují, že se na vstup bude čekat až pět hodin.

Na výstavu se lidé dostanou od Starých zámeckých schodů přes Jižní zahrady a Býčím schodištěm ke vchodu do Starého královského paláce. Vzhledem k tomu, že maximální denní kapacita výstavy bude asi 5 000 návštěvníků, dostanou se na ni asi pouze někteří zájemci. O tom, kteří to budou, se rozhodne kolem 11:00, kdy zaměstnanci Hradu uzavřou bránu do Jižních zahrad. Šanci zhlédnout expozici budou mít jen ti, kteří již budou v areálu Hradu.

Návštěvníci čekající ve frontě budou mít k dispozici toalety i občerstvení, na informačních panelech si budou moci přečíst texty o korunovačních klenotech a jejich historii. http://www.ces­katelevize.cz/ct24/kul­tura/9440-korunovacni-klenoty-budou-po-peti-letech-opet-vystaveny/ a taky třeba http://prazsky­.denik.cz/zpra­vy_region/hrad-vystavi-korunovacni-klenoty20080320­.html