Avatar uživatele
anonym

Půjdete se podívat na korunovační klenoty?

10.-19. května t.r. Kolikrát jste je už viděli? Povedlo se mi 3×, z toho jednou jako VIP jen v 5 lidech. Tak blízko jsem jim už nebyl a nebudu nikdy, dělilo jen sklo.

Zajímavá 6Pro koho je otázka zajímavá? annas, terry, Andělé, johana 56, pusinka50, anonym před 4030 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
terry

Ještě jsem je neviděla a docela mě to láká, tak to plánuju.
Prosím, kde najdu info, kde přesně se vystavují, vstupné atd. Díky.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
pusinka50

Kdysi jsem je 1× viděla a vzhledem k frontám bych to teď už neustála, takže nepůjdu

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
huxa

Osobně mi je nějaký kus zlata ukradený, šel bych se na něj podívat, kdyby byl někde u nás na vesnici, ale dál ani krok.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

Terry, Vstup na výstavu nazvanou České korunovační klenoty – symbol českých dějin uprostřed Evropy budou mít lidé zdarma, budou si však na ni zřejmě muset vystát frontu. Organizátoři po zkušenostech z minulých výstav odhadují, že se na vstup bude čekat až pět hodin.

Na výstavu se lidé dostanou od Starých zámeckých schodů přes Jižní zahrady a Býčím schodištěm ke vchodu do Starého královského paláce. Vzhledem k tomu, že maximální denní kapacita výstavy bude asi 5 000 návštěvníků, dostanou se na ni asi pouze někteří zájemci. O tom, kteří to budou, se rozhodne kolem 11:00, kdy zaměstnanci Hradu uzavřou bránu do Jižních zahrad. Šanci zhlédnout expozici budou mít jen ti, kteří již budou v areálu Hradu.

Návštěvníci čekající ve frontě budou mít k dispozici toalety i občerstvení, na informačních panelech si budou moci přečíst texty o korunovačních klenotech a jejich historii. http://www.ces­katelevize.cz/ct24/kul­tura/9440-korunovacni-klenoty-budou-po-peti-letech-opet-vystaveny/ a taky třeba http://prazsky­.denik.cz/zpra­vy_region/hrad-vystavi-korunovacni-klenoty20080320­.html

před 4030 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek