dust8

Půjde sehnat třeba tak za 2–3 roky z obchodů novou desku, již ještě podporuje DDR 3 paměti, a do ní procesor?

O co např. za pět let? Jde mi o případ, že by mě teď klepla deska, která už má něco za sebou.
Novější nechci, protože mám nyní hodně DDR 3 ramky a navíc nynější či novější procesory už nepodporují Windows 7, který pak budu chtít. Novější Windows mi nesmí do PC ani za nic. Takže, aby procesor ještě zvládnul Windows 7, což ještě desky na DDR 3 paměti uměly. Mám teď 24 GB DDR3 pamětí, takže mi budou stačit i v budoucnu.

Doplňuji: Posouvám dopředu.

Odpovědi
anonym

Jak jsi přišel na to že dnešní procesory nepodporují windows 7 ? To je nesmysl, bez problémů můžeš používat kombinaci Zen / Ryzen i Kaby Lake a windows 7. Rozhodně to fungovat bude.

Podle mne tu informaci máš z nějakého hoaxového webu, microsoft rád přiživuje hoaxy tohoto typu protože se jim pak lépe prodávají windows 10 (a z koláčového grafu pak už není vidět že řada lidí na w10 přešla na základě nepravdivé desinformace), realita je taková že nejnovější procesory s windows 7 rozhodně používat můžeš a nebudou s tím problémy.

Nové desky pro nové procesory pochopitelně už budou požadovat DDR4, pokud bys chtěl podporu DDR3 za ty dva tři roky už bys musel kupovat nějakou bazarovou desku a pro starší procesory než ty aktuální na trhu.