Niky2000

Půjde reklamovat klávesnice, když je politá čajem?

Dobrý den. Chtěla bych poradit. Vylila jsem si na část klavesnice čaj (neslazený). Jenže jsem ji nadále používala, protože jsem byla v domnění, že se mi to nedostalo pod tlačítka. Zrovna jsem hrála hru, takže jsem používala W,A,S,D. Všechna tlačítka mi fungují, až na tyhle čtyři písmenka. (Jinak písmenko A mi reaguje jako šipka doleva, ne jako písmenko A) Myslíte, že na reklamaci zjisti, že se mi tam něco vylilo? Mohlo by mi to projít reklamací? Děkuju za odpovědi.

Nejlepší odpověď
Drap

Reklamovat můžeš cokoli. Jediný problém je v tom, že jsi to způsobila sama, takže takovou reklamaci nikdo neuzná.

Další odpovědi
UPhelp

Nevím, jestli se na to vztahuje záruka (nutno přečíst podmínky při koupi). Ale podle mě by to šlo spravit a vyčistit. Záleží, co je to za klávesnici, ale prostě ji rozebereš a vyčistíš a pak vysušíš membránu a dáš zpátky.
Lepší to vypnout a vysušit hned, když se to na klávesnici rozlije. Stačí někdy vytáhnout jen ty klávesy, které nefungují, a vyčistit je třeba vatovou tyčinkou. I když to jsem zvyklý dělat na starých klávesnicích a na těch nových to asi ani nepůjde.
Na čištění klávesnic ale existuje i stlačený vzduch, kartáčky a různé přípravky. Nemusí se ani rozmontovávat. https://www.al­za.cz/jak-vycistit-klavesnici

My jsme na škole, kde byly staré klávesnice, normálně rozšrubovali tu, která špatně reagovala, vyndali a omyli gumovou membránu, usušili, vrátili zpátky, nasadili, zašrubovali a už to kupodivu fungovalo.

Schluker

Nejdriv bych zkusil klavesnici rozebrat a vycistit. Idealni je na to isopropylalkohol. Kdyz to nevyjde reklamujte, nemuze se stat nic horsiho nez ze reklamaci neuznaji a koupite si novou klavesnici.

P.S. Klavesnici vycistete celou, kdo vi, kam vsude to zateklo.

Alesh

Můžeš to zkusit reklamovat, ale na 99,9 % ti říkám, že je to bez šance na uznání reklamace. Tohle jde totiž velmi dobře poznat, čili reklamaci zamítnou z důvodu „vniknutí neznámé tekutiny“ nebo tak nějak to napíšou.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

UPhelp

Ale lepší bude servis, než vlastní pokusy o čištění a zprovoznění. N2co by jim mohlo i uškodit. Obzvlášť pokud jde o novou a dražší klávesnici.

Niky2000

Nebyla až tak dráha, cca 800–1000 stala, ale i když jsem ji před 8 měsíci koupila, tak už bohužel není v prodeji. Jinak bych si koupila samou a tohle neřešila. A nevíte náhodou kolik by stal servis? Předpokládám, že by se mi to nevyplatilo. Jinak je to klavesnice – MSI Interceptor DS4100. Jinak děkuju všem za odpovědi 🙏

Niky2000

Už jsem na to přišla v čem byla chyba… já omylem při utíraní té klavesnice zmáčkla Fn+w a tím se mi obrátily písmenka se šipkami, takže už mi funguje. Jinak děkuju za vaše odpovědi 🤗