Avatar uživatele
Niky2000

Půjde reklamovat klávesnice, když je politá čajem?

Dobrý den. Chtěla bych poradit. Vylila jsem si na část klavesnice čaj (neslazený). Jenže jsem ji nadále používala, protože jsem byla v domnění, že se mi to nedostalo pod tlačítka. Zrovna jsem hrála hru, takže jsem používala W,A,S,D. Všechna tlačítka mi fungují, až na tyhle čtyři písmenka. (Jinak písmenko A mi reaguje jako šipka doleva, ne jako písmenko A) Myslíte, že na reklamaci zjisti, že se mi tam něco vylilo? Mohlo by mi to projít reklamací? Děkuju za odpovědi.

Zajímavá 0 před 1055 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Reklamovat můžeš cokoli. Jediný problém je v tom, že jsi to způsobila sama, takže takovou reklamaci nikdo neuzná.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
UPhelp

Nevím, jestli se na to vztahuje záruka (nutno přečíst podmínky při koupi). Ale podle mě by to šlo spravit a vyčistit. Záleží, co je to za klávesnici, ale prostě ji rozebereš a vyčistíš a pak vysušíš membránu a dáš zpátky.
Lepší to vypnout a vysušit hned, když se to na klávesnici rozlije. Stačí někdy vytáhnout jen ty klávesy, které nefungují, a vyčistit je třeba vatovou tyčinkou. I když to jsem zvyklý dělat na starých klávesnicích a na těch nových to asi ani nepůjde.
Na čištění klávesnic ale existuje i stlačený vzduch, kartáčky a různé přípravky. Nemusí se ani rozmontovávat. https://www.al­za.cz/jak-vycistit-klavesnici

My jsme na škole, kde byly staré klávesnice, normálně rozšrubovali tu, která špatně reagovala, vyndali a omyli gumovou membránu, usušili, vrátili zpátky, nasadili, zašrubovali a už to kupodivu fungovalo.

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Schluker

Nejdriv bych zkusil klavesnici rozebrat a vycistit. Idealni je na to isopropylalkohol. Kdyz to nevyjde reklamujte, nemuze se stat nic horsiho nez ze reklamaci neuznaji a koupite si novou klavesnici.

P.S. Klavesnici vycistete celou, kdo vi, kam vsude to zateklo.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Alesh

Můžeš to zkusit reklamovat, ale na 99,9 % ti říkám, že je to bez šance na uznání reklamace. Tohle jde totiž velmi dobře poznat, čili reklamaci zamítnou z důvodu „vniknutí neznámé tekutiny“ nebo tak nějak to napíšou.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
UPhelp

Ale lepší bude servis, než vlastní pokusy o čištění a zprovoznění. N2co by jim mohlo i uškodit. Obzvlášť pokud jde o novou a dražší klávesnici.

před 1055 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Niky2000

Nebyla až tak dráha, cca 800–1000 stala, ale i když jsem ji před 8 měsíci koupila, tak už bohužel není v prodeji. Jinak bych si koupila samou a tohle neřešila. A nevíte náhodou kolik by stal servis? Předpokládám, že by se mi to nevyplatilo. Jinak je to klavesnice – MSI Interceptor DS4100. Jinak děkuju všem za odpovědi 🙏

před 1054 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Niky2000

Už jsem na to přišla v čem byla chyba… já omylem při utíraní té klavesnice zmáčkla Fn+w a tím se mi obrátily písmenka se šipkami, takže už mi funguje. Jinak děkuju za vaše odpovědi 🤗

před 1054 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet