zzzzz

půjde Ráth do vazby??? co si myslíte?

Doplňuji:
Drape není tam, teď říkali v hydeparku, že byl podán návrh na vazbu, ale zatím je pouze zadržen.

Nejlepší odpověď
Kohut57

Ne, že bych se chtěl Ratha nějak zastávat, ale tak jak to prezentovala Nova, to budilo dojem, že na něj vymysleli pěknou kulišárnu. Co to je nějakých 7 melounů?Takový částky v jeho prostředí nic nejsou. Ti správní lumpové jako Kalousek či Vondra se pohybujou v jiných cifrách. Je to habaďůra ODS, jako na Bártu. Musel jim hodně vadit , když ta inscenace měla takovou režii i asistenci televize. A dopředu připravené doprovodné komentáře. Připomíná mi to „spontánnost listopadu 1989 ", kdy už v létě byly k mání z Maďarska placky "Havel for president“.
Doplňuji:
Takovej Roman z ČEZu dostal odměnu 600 melounů v polostátní firmě, a pohoda. Za milion se dělají večeře, tak proč by si nemohl vzít sedmičku do krabice. Mimochodem to musel mít chudák asi v drobnejch, ono by se to v pohodě vešlo do kapes.

Další odpovědi
tom004

A nejen do vazby. Socani mu tam rádi „pomohou“. Před volbami si nedovolí ho jakkoliv hájit.

kazisvět

do vazby půjde, to teď neustojí. Je však minimálně 50% pravděpodobnost, že nebude odsouzen. Určitě už teď je připravena velmi sofistikovaná obhajoba, jak těch 7M a další peníze byly zálohou na zcela legální transakce.

Mimochodem, vzpomínáte jak se před 6 lety provalilo, že poradkyně Ratha Klimovičová požadovala od farmaceutické firmy za setkání s Rathem úplatky? Byla nahrána, zdálo se vše jasný a Rath byl úplně v klidu a nakonec i jí vše v pohodě prošlo. Rath skoro jistě bral úplatky už jako šéf LOKu.

Drap

Už tam je
Doplňuji:

Žalobkyně již podala návrh, zítra rozhodne soud. Z toho se mu už nepodaří vyvléct

anonym

Vazbu je třeba odlišovat od zadržení, které je jiným trestněprocesním institutem k zajištění osob a od zajištění, které je upraveno zákonem o Policii České republiky.
Doplním ještě 4. pojem, což je samotný výkon trestu.
Opět si tady někdo plete pojmy, když chce vždy první odpovědět, tak je to téměř vždy chybně. Definice máte v odkazu:
Též bych se klonil k procesní prognóze kazisvěta, zřejmě bude nakonec vyšetřován na svobodě, ale každopádně se to protáhne a mezitím se už politicky natolik zkompromitoval, že tady už to neokecá a na další kampaň je pro ČSSD nepoužitelný.
Už v minulosti se od něj někteří spolustraníci distancovali s poukazem na fakt (a jejich oblíbené průzkumy veřejného mínění), že jim svou neurvalostí přináší více škody než užitku.
Doplňuji:
ad kohut, laskavě nahlédni do glosy v odkazu:
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/zadrzeni-ratha-vyvolalo-v-cssd-zdeseni
A tvá hypotéza o předčasných plackách je nepodložená. Plno podobných kolovalo jako podpora disentu v různých formách. Jediné, co napovídalo prognózy, byl v té době už značně se naklánějící a nahlodaný, rozpadající se tábor socialistických zemí a jejich režimů.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Vaz­ba_(pr%C3%A1vo)

pusinka50

Rath byl tak zhnusen korupcí v politice a teď je najednou sám korupčník? Mně to celé připadá jako zfušovaná kulisácká scéna, kde Rath je loutka a nahoře někdo tahá za provázky. Vůbec ho nechci obhajovat. Ale v TV Nova poslední měsíce už neřeší nic jiného než autonehody, týrané děti a zaběhlé psy a najednou takový povyk okolo údajného úplatku hejtmana. Jakto, že se Nova opět nezdržela komentáře jak to poslední dobou stále dělá, ale věnovala na tuto událost polovinu vysílacího času. A Lessy začne vysvětlovat, že to nemá politický podtext, proč tak rychle, když se ho nikdo na nic neptal. Také mi to připadá jako připravovaná poprava Bárty.
Jediná věc mě na tom zaráží, co ten, který údajný 7 milionový úplatek dal, tomu také hrozí trestní stíhání, ale že by byli tak móóóc neopatrní a nevšimli si několika měsíčního sledování? Věřím, že Kalousek, Schwanzerberg a jim podobné svi.ě jsou schopni se zbavit nechtěného politika touto špinavou cestou a poškodit tak i pověst ČSSD, která se dostala mezi voliči do popředí. Jaký trik vymyslí na Komunisty, kteří jsou na 2. místě v preferenčních hlasech, zatímco votlemenej Vondra za sta milionovou kauzu Promopro dál nepoškozen sedí nad svým korytem?

anonym

Jsem zvědav jak bude okecávat těch 30 mil. Kč, které našla policie ve skrýši pod podlahou při následné domovní prohlídce v Hostivicích.

Syd

Máte pravdu, zzzzz, taky jsem unáhleně považovala podání návrhu na vzetí do vazby za totéž, jako by ho tam už vzali. Určitě ale půjde, není důvod proč by nešel. Ten už to má spočítaný.