Rommart

Půjde mi nainstalovat XP 2000, když budu měnit HDD?

Dobrý den, řeším dilema, zdali půjde v pohodě nainstalovat a registrovat XP 2000 Home. Mám ho v notebooku, jenže mi odešel HDD a zvažuji, zda koupit nový HDD, nebo rovnou celý nový noťas, jsem s XP maximálně spokojený, a pokud bych přešel na novější Windows, tak bych si jej musel koupit(mám origo XP), což se mi fakt nechce, tudíž se obracím na Vás znalé s prosbou o radu, jak bych měl svou situaci řešit. Jsem důchodce a důchod není žádný zázrak, takže to chci řešit co nejlevnější cestou. A v případě nového Windowsu bych musel někde sehnat i ovladače k tiskárně a scanneru, ty jsou totiž jen pro XP.
Díky za Vaše odpovědi.

Nejlepší odpověď
gecco

Pokud máš instalačku WinXP, není v reinstalaci problém…
Shodou okolností jsem reinstal WinXP nedávno dělal a dokonce se ještě i stahují aktualizace.
😉
Spíš budeš mít, možná, problém sehnat do notesu vhodný disk (zřejmě budeš potřebovat PATA)..

Další odpovědi
cochee

Mělo by to opravdu být bez větších problémů a souhlas se vším od gecca. Na ten scanner a tiskárnu už bys pravděpodobně ani ovladače nesehnal. Byl to i jeden z důvodů, proč i já jsem zrušil poměrně bezproblémové Sedmičky a vrátil se k XP, jinak bych musel vyhodit nebo věnovat bez problémů fungující scanner a jednu ze dvou tiskáren. Jen malinkou technickou na konec: XP 2000 neexistuje, existuje Windows (a Office) XP a 2000, zřejmě píšeš o Windows XP.