mikee.nikee

Půjde do toho mobilu „nainstalovat“ čeština?

Chtěl bych si koupit mobil Asus Zenfone 5 z: http://www.ali­express.com/i­tem/Original-ASUS-ZenFone-5-ZenFone5-Dual-Core-Android-4-3-Cell-Phones-5-IPS-Corning-Gorilla/20069387­46.html , protože je to levnější. Bohužel ve výběru jazyků není čeština, tak se chci zeptat, jestli ta čeština jde potom někde stáhnout :) Jestli to tedy, jde tak jak? Také se chci zeptat, jestli u toho mobilu budou ještě další rozdíly (Kromě toho, že chybí český jazyk), než když si ho koupím tady v ČR :) Děkuji.

mikee.nikee

Odpovědi
McArthur

Je tam Google Android, takže tam čeština bude. To problém není.

Určitě tam bude spousta balastu upraveného pro trh, kam ten mobil původně mířil. Takže ten se bude muset odinstalovat a naopak nainstalovat se bude muset to, co budeš používat.

Zvaž jen, zda-li ušetřená tisícovka stojí za to, abys neměl záruku na relativně poruchový segment elektroniky. Vzhledem k tomu, že v nabídce je hned první slovo „original“, tak je otázka, proč to prodejce zdůrazňuje? Asi to nebude originální mobil od Asusu, ale jen jeho věrný padělek.
Doplňuji:
K ceně: V Číně vychází cena toho mobilu na 4600 Kč bez daní a cla a v České republice začíná cena na 4690,– Kč s daní a poplatky a se zárukou 2 roky. Stačí mrknout na Heuréku nebo Zboží.cz.
Odkaz: http://mobilni-telefony.heure­ka.cz/asus-zenfone-5-16gb/