22aa

Půjde bezdrátová wifi sít k nokii c3 a samsung s5620 se připojit?

Dobrý den.
Už jsem přišel na to že přenosná wifi je bezdrátová.
Prosím,půjde mi bezdrátová wifi na starší mobily nokia c3 a samsung s5620 nebo musím mít teethering na mobilu s androidem kterej vydrží 2 roky a pak ho můžu jen tak vyhodit?
Děkuji 22aa.

Odpovědi
cochee

A opět jako vždy od tebe plácačka pátého přes devátého.

„Už jsem přišel na to že přenosná wifi je bezdrátová.“
No tos na to ale přišel blbě. Wifi je VŽDY bezdrát, proto je to wifi. Termín „přenosná wifi“ je nesmysl, nic to neznamená.

„Prosím,půjde mi bezdrátová wifi na starší mobily…“ zde je zakopaný pes, ty se vůbec neumíš zeptat. Co to znamená, že „wifi na něco půjde?“

„teethering“ je správně „tethering“ a znamená to, že mobil bez přístupu k internetu (řekněme B) ten přístup získá připojením se k jinému mobilu (dejme tomu A), který ten přístup k netu má. A to připojení se děje prostřednictvím wifi. Poskytující mobil A musí umět udělat na wifině přístupový bod. Umí to některý z těch dvou „prapradědků,“ co jsi jmenoval? Co znamená, že mobil s Androidem vydrží dva roky (co jako má vydržet?) a proč bys ho poté měl jen tak vyhodit? Vyhodit „jen tak“ můžeš i tři dny starý iPhone XR, není-liž pravda? (mezi námi, mít Nokii C3, Samsung S5620 a libovolný 2 roky starý androidový smartphone a musel bych dva z nich vyhodit, tak rozhodně poletí první dva jmenované…) A hlavně, jak souvisí výdrž dvou let (a následné „jen tak“ vyhození) nějakého mobilu s možností tetheringu?

Edison

Nevím přesně, o co Ti jde, přečti si po sobě ještě jednou otázku a vžij se do člověka, který netuší, nač se ptáš a zkus tu otázku pochopit… Jestli jde o to udělat z mobilu přenosný hotspot / acces point, tak se to chová jako každý jiný AP. Vše, co se umí připojit na WiFi se umí připojit i na AP zřízený z mobilního telefonu. Jediný problém může být se zabezpečením, resp. se šifrováním. To ale platí pro jakýkoli AP, ne jen pro ten vytvořený z mobilu.

22aa

Je to huawei mobile wifi?