Avatar uživatele
Nechápavé

Úspěšně jsem udělal autoškolu a chci si na pořízení auta půjčit od České spořitelny Kč 50.000. Je to dobrá volba?

Půjčka v 18ti

Dobrý den, chtěl bych se zeptat/poradit, právě jsem úspěšně udělal autoškolu a chtěl bych si pořídit levnější auto, abych nezapomněl jezdit apod, myslíte že je dobrá volba si půjčit od české spořitelny 50 000?
Stálý příjem mám, jsem zaměstnaný ale nejsou teď finance na auto, nevíte jestli by šlo auto na splátky popř na leasing ? Nevím si s tím rady, budu rád za nejakou pomoc

Upravil/a: annas

Zajímavá 0 před 2065 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Tw!st

Poradím ti nepůjčuj si a počkej až si našetříš. Když máš stálý příjem tak si určitě brzo na auto našetříš. Splácel by si více než by sis půjčil, navíc vem na vědomí že výdaje za auto nekončí u toho že si jej koupíš, co třeba benzín/nafta a pak různé pojištění a opravy? Byl by si schopen tohle všechno platit a u toho splácet půjčku?

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Muffz

Pokud máš na splátky a akceptuješ podmínky půjčky a výši úroku, tak nevidím důvod, proč ne. Známý si radši půjčoval na Zonky (nižší úrok).

Já si od České spořitelny bral 20000,–. Zaplatil jsem zpět 10 × 2166,–, tj. 21660,– + řádné úroky dohromady cca 1500,–. Takže při 20000,– jsem přeplatil cca 3000,–, u 50 000 bych to řekl na přeplatek kolem 8000,–.

Ideální je mít známého / rodinu, kdo by ti půjčil bezúročně, sepsat smlouvu, aby byla oboustranná důvěra a splácet to takhle. Ušetříš a dá se i normálně domluvit, když ti třeba měsíc nevyjde / ztratíš práci atp.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
yuko

Ja bych si nepujcovala. Mame v praci 18-ti leteho kluka. Ptala jsem se ho, proc pracuje cele prazdniny misto toho, aby si nekam vyjel. K dokonceni stredni skoly mu chybi jeden rok. Rekl mi, zi si chce udelat ridicsky prukaz na motorku a pak si motorku koupit. Ma jen moped. Ptala jsem se ho, kolik ta motorka stoji. Pry od 60 – 90 000 NOK. Bude pracovat i pred Vanocemi, aby si mohl splnit svuj sen.
Takze se musis rozhodnout sam, Hlavne, abys pak na ty splatky mel…ze.

Upravil/a: yuko

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kelt

Především si zjisti údaje na bilanci. Kolik máš peněz a kolik vyděláváš, jaké máš výdaje a kolik můžeš splácet a hlavně jak máš jistou práci. Smlouva na dobu určitou tě trochu omezí.
A podívej se po nabídce aut, kolik stojí, kolik za něj budeš ochoten dávat, kolik budeš jezdit. Nezapomen, že levnější auto, více platíš za servis, větší spotřeba a pod.
A hlavně nic neuspěchej. Je mnoho takových, co si myslí, že když mají udělaný řidičák, jsou mistry světa a budou jezdit perfektně hned od nasednutí.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
aliendrone

Svoji situaci znáš nejlépe sám. Zda-li se ti auto vyplatí, můžeš posoudit JEDINĚ ty sám. Uvaž ale, že auto v ceně 50000Kč může klidně týden po koupi vyžadovat opravu za 30000Kč. (šance že to tak bude je DOST slušná) ;) ;) :D :D

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Rokio

Pokud si vezmeš úvěr, tak auto je tvé, ale půjčka je dražší (je těžší ti automobil zabavit, ale zaplatíš více). Jestli si vemeš leasing, tak auto není hned tvé, ale půjčka je levnější (automobil ti může být zabaven, ale půjčka je levnější).

Tobě doporučuji půjčku od Air bank, protože aktuálně nabízí nejvýhodnější půjčky. Druhá možnost je půjčit si od příbuzného, pokud jsi spolehlivý, ale tohle doporučuji ošetřit smlouvou.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
nyjono

Musíš si dobře spočítat, kolik jsou splátky, kolik máš pravidelný příjem, kolik ti pravidelně zbývá, protože auto za 50 tis bude potřebovat průběžné opravy. Plus běžnou režii ( STK, PHM, povin.ruč atd)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mzm

Pokud je na dosah nějaký „carsharing“ doporučím ten.
(autonapul.org, ajo.cz, car4way.cz)
Do určitého ročního nájezdu (± 10.000 km) není levnější varianty, navíc jsou to nová auta a prakticky bez starostí (přezouvání, servisy, poplatky, …). Na víc km/rok se hodí vlastní auto s tím, že přibudou výše uvedené starosti.

Upravil/a: mzm

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
mzm

ještě možná: http://ceskycar­sharing.cz/

před 2065 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek