Reezo

Jak by se měla zachovat moje kamarádka v uvedeném případě?

Hezký podvečer. Chtěl jsem se zeptat ohledně půjček. Má dobrá kamarádka si před x lety půjčila od nějakýho člověka peníze (jelikož byla v finanční tísni). Tyto peníze řádně vrátila a na konci února 2016 se sešla znovu s tímto jedincem. Tento jedinec jí nutil podepsat papír, kde je napsáno: „25.2.2016 Já (jméno) vrátím do měsíce 6000 Kč“ a podpis. Jelikož se jedná o křehkou dívku, tak ze strachu z fyzického napadení podepsala tento papír a teď jí dotyčný člověk vyhrožuje soudem, pokud je nevrátí. Jak by se měla zachovat?

Původní neotázka
Půjčka která nikdy neproběhla.

Odpovědi
anonym

Ty snad nejsi křehký! Chytni ho pod krkem a zatáhni na policii a vysvětlete stav.

Mimozemšťan

„řádně vrátila“ vypadá jinak

Drap

Pokud podepsala, těžko prokáže opak, zvláště po takové době. Bude muset zaplatit a nechat si vystavit doklad, že nic nedluží.

marci1

Těžká situace. Mohlo by se jednat o podpis v tísni pod nátlakem, ale jak to prokázat ? Třeba u soudu. I kdyby u toho byl svědek, těžko to dokázat. ☹