janicee

půjčka auta-pronájem

Ahoj,mám doma nevyužité auto a známy by měl zajem ale nemá to ceny přepisovat-daň atd,,a tak by mě zajímalo jestli můžu zůstat dále vlastníkem ale provozovatel by se stal někdo jiný a co jsem povinna udělat,,včetně povinného ručení a pak taky jaké je jeho pojistné plnění,,děkuji

Nejlepší odpověď
Bonifác

Měl jsem stejný problém. Auto už mám a je to jednoduché, stačí aby váš známý zašel do pojištovny a uzavřel povinné ručení s tím, že vy budete majitel a on provozovatel. Už mě stavěla policie a problém v tom žádný nebyl. Jediné co mě napadá za problém je, když ho vyfotí radar, tak fotka přijde vám, ale nevím už jak to je z bodama. Ovšem POZOR on jako provozovatel vozidla zodpovídá za jeho stav a povinou výbavu atd. to se týká i pojistného plnění.

Další odpovědi
Attack-design

ano stačí aby udělal si on pojistku