honz.a

Jak získat peníze půjčené na směnku?

Pujcil jsem penize na smenku,ona po par mesicu vyhlasla bankrot a soud ji to uznal,ale ja o nicem nevedel.
behem insolvence ta smenka propadla,da se s tim neco jeste udelat?prosim o dobrou radu,dekuji.

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Nedá, ve lhůtě, kterou určil insolvenční soud jste se měl přihlásit jako věřitel a uplatnit svůj nárok.
Insolvenční rejstřík je veřejně dostupný.

Další odpovědi
Pepa25

Bohužel nevíme skoro nic (jestli byla směnka s pevnou splatností, jestli byla zažalována, kdy byl zjištěn úpadek a jestli byl řešen oddlužením …), takže není možné jednoznačně odpovědět.

V obecné rovině má Raibek pravdu: do úpadku je zapotřebí pohledávky přihlásit a je problémem věřitele si sledovat, jestli se jeho dlužník do úpadku nedostal.