Jahoda

Puding / pudink

Zdravím!

Má otázka je o chutném dezertu.

Zajímalo by mne, zda se správně píše puding nebo pudink. Osobně píši první variantu (puding), jelikož je to tak napsáno i na obalu, ale všímám si, že hodně lidí využívá i tu druhou variantu.

Co je tedy správně?

Děkuji.

Nejlepší odpověď
annas

Pravidla českého pravopisu uvádějí obě varianty.

Viz odkaz.

Zdroj: http://www.pra­vidla.cz/hledej­.php?qr=pudink

Další odpovědi
ReHu

Já mám na obalu pudink.
A protože jsem v Čechách, píšu pudink 🙂.

Miroslavst

Pudink (též puding, z anglického pudding) je sladký zákusek, který se připravuje z mléka, cukru a pudinkového prášku (který se skládá hlavně ze škrobu). Nejčastější příchutě jsou: vanilkový a kakaový, ale existuje také jahodový, banánový, třešňový, mandlový, karamelový atd. Teplý pudink se ihned lije na talíře nebo do formiček. Pudink se může servírovat samostatně – vyklopený na talířek a pokrytý třeba šlehačkou a ovocem. Často se kombinuje také s piškoty, likérem, sirupem nebo se z něj dělá krém do dortů. Dokonce existuje i vánoční cukroví, do kterého se přidává pudinkový prášek.
Doplňuji:
http://foto.da­ma.cz/img/248/248672­.jpg

BEAES

Mně se líbí více PUDINK. Obojí je správně.

hanulka11

lze použít obě varianty

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Pu­dink
Doplňuji:
když jsme u toho pudinku
zkuste dobrůtku je rychlá výborná
Šťavnatý dezert

Recept je na plech cca 25 × 35 cm .

Na dno plechu poklademe dětské piškoty ve dvou vrstvách. Piškoty položíme jednou vrstvou a tu druhou dáváme obráceně do mezer, které mezi piškoty vznikly.

Uvaříme si puding ze dvou sáčků dle návodu (může být jakékoli chutě, ,jakou máte rádi) a nalijeme jej hned na položené piškoty.

Počkáme, až puding zchladne a poklademe na něj různé ovoce (viz obrázek) tak, aby se dal potom nařezat na dortíky.

Jakmile máme pokladeno ovoce, uvaříme si dvě malé želatiny nebo jednu velkou a zalijeme jí celý koláč.
Necháme vychladnout a poté dáme na noc do ledničky.

Druhý den již můžeme směle konzumovat (můžeš si na to nastříkat ještě šlehačku a posypat čokoládou).

Je to vynikající, rychlé, šťavnaté a moc chutné – mňam, mňam.

Přeji dobrou chuť !!!!!!

Orabelle

Příspěvek smazán administrátorem.

bekean

Příspěvek smazán administrátorem.