FreddieR

Mám na palci puchýř, nebo bradavici (viz foto)? Mám se obávat?

Dobrý den,

udělal se mi na palci útvar podobný buď puchýři nebo bradavici. Nejsem si zcela jist, o co se jedná. Je to takový malý hrbol. Měl bych se obávat? (Ps.:Nic jsem se ve FAQu nedozvěděl o vkládání fotek. Defaultně není tato možnost k dispozici. Buď jsem špatně hledal nebo to tam skutečně není. Tak snad nedostanu ban nebo něco.) Děkuji za odpovědi

https://ibb.co/d5TAx8

Nejlepší odpověď
ivzez

Žádný lékař neordinuje na základě fotky (z té se nepozná, oč jde) přes internet
a sem –pokud vím – ani žádný nechodí. Budete k němu v pondělí muset osobně.

Vložení fotky se zde nabízí jenom při vkládání otázky,
při pozdější úpravě otázky nebo jejím doplnění už ne.

Další odpovědi
klumprt

Puchýř vznikne v důsledku nějaké činnosti, popálení, nezvykle dlouhá práce s nějakým nástrojem, apod. A poměrně rychle se vyhojí, tak řekněme do týdne vyschne, praskne a odloupne se.
Bradavice vznikne sama od sebe (ve skutečnosti jde tuším o nějaký virus) a vydrží na palci léta. Bez léčby sama nezmizí.
To co je na fotce nedokážu spolehlivě určit. A to jsem na palci měl i bradavici i puchýř.

No, kdyby to vypadalo na trvalý útvar, který se řekněme 14 dní nezmění, tak hurá na kožní.