e1880677

[PÚ] Přivýdělek do 4250 – čistého nebo hrubého?

Zdravím, otázka z nadpisu – když si chci přivydělat na úřadu práce, vím že můžu jen do 4250 Kč měsíčně, ale nikde jsem se nedočetl jestli to je hrubého nebo čistého – resp. daní se to vůbec?

Děkuji!! :)
Doplňuji:
--- Jo jinak podporu NEberu, pokud to má vliv. Jde mi o to, aby mě nevyřadili kvůli pojištění :)

Nejlepší odpověď
anonym

Veškeré takto zmiňované příjmy jsou uváděny v ´hrubém´.

Další odpovědi
ivzez

Mowla má pravdu, jde o hrubý příjem.

Totéž platí pro sjednávání mzdy – i kdyby Vám zaměstnavatel tvrdil,
že jde o čistou mzdu, není tomu tak.

Poznámka:
Nezapomeňte úřadu práce oznámit a doložit nekolidující zaměstnání včas – nejpozději v den nástupu do zaměstnání.

A nenastupujte bez podepsané dohody či smlouvy.
Neměl byste jak ÚP doložit zaměstnání.