Funna

Ptám se těch…

co nosí kožichy, jestli si po zhlédnutí tohoto videa budou kožichy kupovat v klidu dál…a podívejte se na to celé (věnujte tomu 5 minut života), ne jen na začátek …protože to nejhorší je zhruba uprostřed…

http://www.you­tube.com/watch?fe­ature=player_em­bedded&v=YdoCY7kJHGc#!

pro toho, co mi to smazal…je to konkrétní otázka a čekám na ni konktétní odpověď, takže pokud to chceš opět smazat, tak by mne fakt zajímal tvůj důvod, ne jen ten, že potrefená husa se ozvala!

Doplňuji:
Nejsem vegetarián…ži­vočišné bílkoviny (podle mne), i když to mnoho vegetariánů tvrdí, nahradit nejdou..jsme z opic a ty jsou všežravci..a nejpodobnější orgány máme s vepři, kteří jsou také všežravci…ale aby jen kvůli tomu, aby si nějaký člověk omotal krk „chlupy ze zvířete“ trpělo tolik zvířat mi připradá dost nechutné…kožešina je krásný materiál…ale jen na živém tvorovi!…a doufám, že se časem dostane zvířatům a i těm jatečním důstojného života a začneme je brát jao živé tvory, ne jen věci…

Nejlepší odpověď
anonym

O žádném zvířeti, které původně žilo ve volné přírodě a je chováno a množeno
na omezeném prostoru kvůli zisku jejich kožešiny a tím pádem s vyhlídkou jisté smrti nemohu tvrdit, že netrpí.
Říkal to kdo? Lišky v klecích nebo nutrie a činčily?
Tato zvířata ani nemusí být zaživa stahována z kůží, ale jejich život je nedůstojný a jakýkoliv způsob usmrcení z takto banálních důvodů také.
Akce „Proti srsti“ podporuji a kdyby se někdo chtěl přidat a podepsat petici proti klecovému chovu kožešinových zvířat,nebo jinak se zapojit, ráda mu předám kontakt.

Další odpovědi
zjentek

na video se nepodívám, promiň. Nemíním si pokazit den jen kvůli těm, kteří mě svým přístupem k životu stejně zahubí, jako život na celé zemi, dříve, či později. Dokud nemám od společnosti právo chovat se k takovým lidem, jak oni se chovají a nemohu je hubit, nebudu se na jejich výkony ani dívat. Morální právo na to sice mám, ale udělám to jednou a spol. mě odsoudí, a to taky není příliš příznivé pro zemi, tak počkáme a počkáme ,)

huxa

to je zas spot jak od vegetariánů, jak se chudinky kravičky týrají… je to menšina „chováren“, co je takto chovají.
Kožich nenosím, maximálně bundu z kůže (umělé, nehodlám tisícovky utrácet za něco, co bych stejně za pár let roztrhal). Ale nějaký pěkný obal třeba na notebook z lišky nebo vlka bych si nechal líbit i po tomto videu.
Jinak plně souhlasím s bedym, u nás na vesnici jsme byli zvyklí chovat např. na dvoře králíky a potom si z jejich kůže něco vyrobit nebo je prodat do výkupny, nicméně chov čehokoliv v kleci je dle mého nehumánní (to mi nicméně moc nevadí) a hlavně se potom nedostává tak dobré maso, kůže, …

Damiana

Tak to radši odpovím, aby to pak ještě nevypadalo, že to mažu já, když kožichy nosím – jak jsem tu nedávno odpovídala. 🙂 Nechci se tě nějak dotknout, ale na video se dívat nebudu. Kdysi mi jedna vegetariánka posílala podobné z jatek. To bych si nemohla dát ani biftek. Nakonec bych se musela koukat i na ortodoxní frutsriánské video a nejíst ovoce, které nespadne ze stromu, abych ho náhodou nezabila. Nemám ráda nátlak. Kožichy obhajovat nebudu, stejně by to bylo zbytečné, ale nosím je ráda a nepřestanu, protože jsou skutečně praktické.

Aneta Fido

Kožešiny vůbec nenosím a dokonce ani umělé. Na video se určitě podívám, protože před problémy nezavírám oči.

anonym

Časovým obloukem ses vrátila k témuž tématu, jenž jsi vložila už svým 1 dotazem – viz odkaz ve zdroji: (že by účelové opakování?)
Jinak poradna je na pomoc tazatelů, nikoliv pro vkládání drastických videí (navíc zhusta s nezabezpečeným obsahem či dokonce zavirované).
Pro kampaně a autorizované průzkumy existují komerční agentury s příslušnými webovkami.
Petici jsi odmítla, jen jsi roznítila štvavou diskuzi, jíž musel admin zrušit, prý neznáš vhodné stránky ani způsob zapojení, takže v odkazu níže (Svoboda zvířat) máš šanci se přidat k dělným dobrovolníkům a nejen k planým „kecálistům“:
 http://www.svo­bodazvirat.cz/za­pojte-se/jak-pomoci.htm

Za celou historii Odpovědí se z dnešních registrovaných 23 700 uživatelů, pouze 4 přihlásili, že se osobně občansky angažují nejen radami na netu, ale i v reálném životě.
Pakliže myslíš své svaté zanícení skutečně vážně, není na čase se k nim také opravdu skutky přidat?

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/znate-takove-co-nejedi-maso-protoze-musi-byt-zabito-zvire-ale

anonym

Otřesné video. Tatínek i my jsme chovali nutrie. Jenže to zabíjení bylo humánní. Nutrie se měly dobře, pokud nedorostly do jateční váhy, dobře jsme se o ně starali. Tohle je něco jiného. Nelidského a zrůdného. Stáhnout zvíře zaživa, to je nepředstavitelná krutost.
Kožich sice ve skříni mám, ale je právě z nurtií (a je mi těsný). V tomhle směru jsem klidná, protože vím, že tahle zvířata zbytečně netrpěla.
Máš pravdu, že po takovémhle videu by mne přešla chuť na jakýkoliv „kožíšek“.
Doplňuji:
Původně žila svobodně všechna zvířata.
Takže ruku na srdce všichni vy farizejové, jste všichni vegetariáni? Nebo jste ti, kteří zde brojíte proti chovu zvířat pro kožešinu a uvádíte mezi taková zvířata i nutrie. Nutrií maso je vyhledávané dietní jídlo podávané v nemocnicích, kam je převážně dodáváno. Dá se ale sehnat i v některých řeznictvích. Tím je úroveň nutrie úplně stejná jako úroveň králíka, husy, slepice, nebo prasete.
Jíte kaviár? A víte že kvůli němu hnijí na březích řek a jezer spousty dvou až třímetrákových jeseterů? O maso nikdo nestojí.
Vážení, chce to poněkud rozšířit své vědomosti a nešířit svými příspěvky bludy.

Diskuze k této otázce byla zrušena administrátorem.