jirka F

Ptali jste se někdy slovy: jestli můžu …?

Můžu si k vám sednout.
Můžu se s vámi seznámit
Můžu…

Nejlepší odpověď
Edison

Samozřejmě. A dokonce s OTAZNÍKEM!! 😁 Někdy je to slušnost. 😉

Další odpovědi
Ametyst

Jistě.

zjentek

Mohu (můžu)… tož to snad častý základ otázky.

Funna

„jestli můžu“ určitě ne, ale „mohla bych…?“ se ptám úplně běžně…

Kelt

Tady jsem si vzpomněl na jednu hru, kterou jsme hráli. Hra se jmenovala Pravý muž Právě jsem skončil ZDŠ a byl na táboře, kde jsme hráli scénku. Já se stejně starou dívkou. A vždy, když jsem něco chtěl, to byla podmínka hry, musel jsem se zeptat slovy. Například, Mohu si, slečno, vzít talíř. Mohu vám nabídnout ovoce atd. No a vrchol byl ten, že jsem měl úkol ji políbit. Tak jsem se zeptal. Dovolíte, slečno, abych Vás políbil? No dostal jsem facku a bylo mi řečeno, že Pravý muž se nikdy ženy neptá, zda ji smí políbit.