Ptal, jak ukrást virtuální měnu. Smazatel nepochopil ani nesnažil fundovaně vysvětlit problematiku virtuální měny.

Ptal jsem se a za smazání otázky jsem se urazil. Nejsem cigánský sběrač kovů, nebo školák toužící dostat se do někam do počítače. Zajímá mě, pane, jak můžete něco ukrást když to neexistuje, nemůžete to vzít. Ten Bitcoin, už víte? A jak, když to ukradnete, jak to někam můžete dát a něco si za to já nevím co? Nebo si to dáte na talíř?
Doplňuji:
Už zase je to tady. Jak nějaké peníze můžou být uloženy doma na harddisku? Snad v bance, ne?

http://www.no­vinky.cz/inter­net-a-pc/320623-brit-vyhodil-disk-s-bitcoiny-v-hodnote-150-milionu-ted-prohledava-skladku.html

Nejlepší odpověď
Funna

vidím, že máš trochu zkreslené představy o dnešním světě…už nežijeme době výmených obchodů, v době, kdy se měnily věci za jiné…i dnešní peníze jsou jen virtuální…banky mezi sebou obchodují jen v číslech..snad si nemyslíš, že fyzicky převážejí bankovky…pokud ti někdo ukradne peníze z účtu v bance, tak si jako myslíš, že doběhne do banky s pistolkou v ruce a zařve peníze, nebo život??…no to snad ne…překně si tvé virtuální korunky uložené v datovém centru na hardisku, které celý život střádáš, převede na svůj účet a to „jen“ tak, že pošle virtuálně prachy z tvého, na své konto, ktré je opět jen ve virtuálním světě…

Další odpovědi
Awe

Tak to nejsi sám,taky jsem z toho trochu mimo…ukrást něco co vlastně neexistuje

arygnoc

virtuálna mena je na virtuálnom účte.
z virtuálneho účtu je možné peniaze previesť na účet skutočný.

v podstate všetky peniaze okrem tých reálnych sú virtuálne (i tie na účtoch v bankách, rozpočtoch, proste niekde len tak na papieri) – v skutočnosti neexistujú.

zoberte si taký dlhopis – vy ho kúpite (peniaze nemáte), štát tie peniaze utratí (nemá ich) a v dobe vrátenia dlhu (vyplatenia dlhopisu) je v mínusovej platobnej bilancii – i tak vám tie peniaze vyplatí, i keď ich vlastne nemá.

takže virtuálne peniaze ukradnete z virtuálneho účtu na iný virtuálny účet a stadiaľ si ich potom prevediete na účet, z ktorého si môžete peniaze reálne vybrať.
Doplňuji:
na tom hd mal asi všetky údaje k tomu, aby sa k tomu účtu dostal.

Hamon

Ona dneska i „skutečná“ měna je nějaké neexistující nic. Dřív bylo na bankovkých psáno, že jsou kryté zatem. Od té doby, co si je státy tisknou podle potřeby, je na nich pouze Podělání se trestá.

led

Pre zaujímavosť väčšina ekonomicky silných (a silnejších štátov) používa ako fyzické peniaze, tak i virtuálne, napríklad USA.
Preto aj krádež virtuálnych peňazí je možná s ich následnou výmenou za inú protihodnotu.

mosoj

Srovnávat bitcoin s klasickou měnou ???? Absolutně nepochopený princip.

Tady si to přečti jestli z toho budeš moudrý.

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Bit­coin

anonym

Jak vytvořím Bitcoin? To musím 20 dní kopat studnu , doufat že dostanu zaplaceno a pak jít do směnárny? Vždyť i hodnota 1BT je ceněna na 20 000 korun. Tak jak?

anonym

Máš uzavřený profil. Takže ačkoliv Tě mám ve svých kontaktech, tak je třeba znovu kontakt aktivovat. Najeď si na svůj profil a půotom jdi do kontaktů. Moji ikonku najdeš buď u kontaktů, nebo u následovníků a máš kontakt potvrdit.
Jinak pomůže jedině to, když si na chvíli profil otevřeš.

anonym

Já mám profil optevřený, takže není problém, jinak by mi tvá zpráva nedošla.
Slůožité to vůbec není. Musíš to provést ve svém profilu tady na Odpovědích. Najeď si do pravého rohu nahoru, máš tam svou ikonku a odtamtud se dostaneš dfo svého profilu. Prostřední ikonka jsou tvé kontak,ty, otevřeš je a můj nick tam na tebe někde jukne.

anonym

Zkoušel Explorerem, tytéž funkce, klikací odkazy, kontaktovat a zobrazí se okno na psaní zpráv. Je to složité.