Lucy7

Psi kardiaci – jak se o ně starat ve verdech?

Nejlepší odpověď
anonym

V jádru stejně jako u lidských kardiaků,ale pokud máš psa s nějakou takovou vadou srdce,kterou veterinář diagnostikoval,tak ti jistě i poradil, jak se psem zacházet,jak ho ošetřovat a jaký režim má mít v extrémních podmínkách.Tato poradna rozhodně neslouží k amatérským odpovědím,které mohou mít vliv na život či smrt nějakého živého tvora…:D

Další odpovědi
hanny 2

Kardiaci snášejí nejhůře letní období a jsou při vysokých letních teplotách schopni daleko menších výkonů než obvykle. Například chronickým degenerativním onemocněním chlopní nejčastěji bývají postižena plemena Kavalíra King Charles Španěl, kokršpaněl, pudl, malý knírač nebo jezevčík.

Během letních veder bychom měli procházky se psem časově přeorganizovat, a to i v případě, že náš pes je mladý a zdravý. Důkladnější venčení s běháním a aportováním budeme směrovat na časné ráno a pozdní večer, kdežto polední a odpolední procházky omezíme jen na dobu pro psa nezbytně nutnou. Pokud máme možnost výběru, volíme stinná místa, a jestliže můžeme psa dopravit na travnatý výběh pod stromy jinak než pěšky, ušetříme ho alespoň bolestivých spálenin na tlapkách a nám odpadne nutnost jejich ošetřování. Stejně, jako pálí naše bosá chodidla rozpálený asfalt, písek nebo betonová plocha, trápí i nohy psí. Pod balónky polštářků se objeví veliké puchýře a kůže odpadne do živého podkoží. Pro zvíře je to velmi bolestivé a stav si zhoršuje lízáním postižených míst. Navíc malá plemena psů se pohybují těsně nad sluncem rozpálenou zemí, vrstvou vzduchu horkého několik desítek stupňů. Při prvních náznacích únavy, kdy si pes sedá nebo zvedá tlapy, odmítá nabízené hry, sliní nad svou obvyklou míru, je dušný nebo dokonce kašle, procházku přerušte. Pes si svou zátěž limituje sám, pokud však není ke zvýšené aktivitě provokován jinými psy. Pokud k přehřátí dojde, což se projeví výrazným tlukotem srdce, v těžších případech neschopností pohybu, průjmem, zvracením a teplotou přes 40°C (měřeno v konečníku), je nutné psa urgentně ochladit. Veterináři nedoporučuji koupele ve vodě, protože je to nevhodné z hlediska déletrvající účinnosti zchlazování. Nejvhodnější je zabalit psa do mokrých ručníků, zapnout na něj stolní ventilátor, je-li k dispozici, a začít zvíře chladit např. namrazenými balíčky zeleniny z mrazáku.

http://casopis­.planetazvirat­.cz/060802-pes-v-parnem-lete-1.html
Doplňuji:
Pozor na přehřátí tehdy, kdy se k horkým teplotám přidá vítr a člověk i pes se tak cítí být v tepelné pohodě!

Michal Kole

Vzít je do klimatizovaného bytu, ale aby na ně nefoukalo, zvlhčit patřičně vzduch, dostatek vody, granulí, omezit pohyb.

anonym

Nenuť ho chodit na procházky, když je horko, radši ať je v chládku, do granulí ho taky nenuť, v tom vedru nemusí mít ani chuť, stejně se dospělým psům, (pokud už dospělý je), dává jen jednou denně, večer, po venčení, aby neměl toksi žaludku, i to už jsme zažili a je to hrůza, nám se jednou stalo, že pes skolaboval, uviděl kočku a utekl nám a když došel pomalu po čtyřech domů, jen si lehnul a ještě se pod sebe počural, byl úplně vyčerpaný, hodili jsme přes něj mokré prostěradlo a chladili, pít nechtěl,lili jsme to do něj, jak se dalo, skoro nám umřel, ale zaklimatizoval se a pak už bylo líp
Doplňuji:
tam mělo být TORZI ŽALUDKU,–překlep