Avatar uživatele
KdoSiOdJinud

Psát do životopisu o živnostenském listu nebo ne?

Nemám s hledáním práce zkušenosti, je to pro zaměstnavatele problém, když mám živnostenský list nebo naopak je to vítané? :)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4471 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
jmhad

Kdy a jak.Ale většinu zaměstnavatelů povede takový ŽL k myšlence „Ten se bude u mne práci flákat a bude se věnovat svému podnikání“. Zejména,pokud jsou obě pracovní činnosti podobné.Takže raději ne.To by tam musela být přímá souvislou mezi prací na ŽL a možnou prací u zaměstnavatele a určité pracovní úspěchy a získaná odborná praxe,kterou by mohl zaměstnavatel využít ve svůj prospěch – prostě mu ji dávám k dispozici s dovětkem,že po přijetí bude ŽL uložen na ŽÚ či zrušen. Prostě že se nebude podnikat.Tak bych to viděl já.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Michal Kole

Jsou zaměstnavatelé kteří naopak živnostenský list po zaměstnanci chtějí – švarcsystem

Ten je od 1. ledna trestný

http://finance­.idnes.cz/svar­csystem-je-od-ledna-nelegalni-hrozi-za-nej-vysoke-pokuty-p5l-/podnikani.as­px?c=A120110_1713707_pod­nikani_zuk

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Mapel

Doporučuji ano. Někteří zaměstnavatelé dávají do pracovní smlouvy soukromé podnikání se souhlasem zaměstnavatele. Pokud se zmíníš až při podepsání smlouvy, tak může zaměstnavatel zrušit smlouvu, nebo se ti to časem může otočit proti tobě. Já jsem naopak o podnikání uvedl pravdu a bylo to rozhodující pro zaměstnavatele. Potřebuju člověka co si zkusil podnikání a má tudíž širší rozhled.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek