yerboi

Psal Karel Čapek lyriku?

Jelikož se hlásil spíše k mladší generaci tak to pochybuji, psal ale nějakou epiku? Vím, že napsal Boží muku, což je epika. Neznáte nějaké další epiky od něho? Děkuji všem znalcům. :)

Nejlepší odpověď
annas

Školní úkol? V jakém smyslu se hlásil K. Ćapek spíš k mladší generaci? Čapek se řadí do demokratického proudu literatury mezi válkami.

Myslíte, že lyriku píší jen mladí spisovatele?

Nějak těch Čapkových děl znáte málo, Ale napsal soubor povídek Boží muka, nikoliv Boží muku.

Stačí si zadat do Google jméno Karel Ćapek a získáte názvy jeho dramat i jiných děl.

Nepotřebujete žádného znalce, ale věnovat se literatuře, vyhledat si Čapkova díla, jejich charakteristiku. Vždy vám nebude někdo radit.

Další odpovědi
quentos

E? Tušíš vůbec, co je epika? (Asi ne, jinak by ses takhle neptal…)
A ptáš se tedy na lyriku, nebo na epiku?
Čistou lyriku určitě ne. Z epiky – co třeba „Válka s mloky“?

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.