vevinka007

Prý páchnu :'(

Dneska jsem šla s kamarádkou Eliškou ven (Má ségru Ilonu) a my jsme si řekli, že si řekneme to, co jsme si neřekli!
Ona začla: Řekla: Prosím neuraž se, ale já jsem si s Ilčou povídala otom, že v tvým domě i ty páchneš!
V tom okamžiku jsem zrudla:/
A oni to prý rozebírali!
A nejsou jediné, které si to myslí, ještě ve třídě!
A prý to bylo před rokem, ale stále můj pach přetrvává :/
Čím to je? Hygienu dodržuju, oblečení pravidelně peru!
Ale je pravda, že dole v poschoďáku to u babičky a v předsini strašně po ní páchne, protože tam dává pro zvířata jídlo, které páchne!
Nejsem načuchlá? Vždycky jak vejdu do domu taky mi to v průjezdě, předsini a u babičky šíleně páchne, ale u nás nahoře ne!
Svůj zápach necítím, což nevím proč!
Co mám dělat? :'( Trápím se! Děkuji
Doplňuji:
krum: ale babičce to nejde vysvětlit má již 80 let :/

Nejlepší odpověď
badisko

Hele stim moc neudelas …svuj pach samozdrejme ze necitis ..pokud to neni Echt..a ze ti nekdo rekne ze si to mysli i dalsi tak tomu moc never ;D sama jsis o to ale rekla ted nebud zklamana …to je mi taky napad si rikat veci co jste si nerekli ono to nevypada na moc velke kamaradstvi ..kdyby to kamaradka byla tak te na to upozorni uz pred nejakou dobou a hledate reseni nenecha si to pro sebe .....no jeste ze clovek vymyslel deodoranty ..ono to je tak ze kazdemu proste vonet nemusis ;D nekonu to muze byt i hooodne neprijemne ..jinemu to vubec nevadi…si nevyberes …taky zalezi na tom co jis ..budes li kourit tak i tvuj pot se zmeni …budes li holdovat napr… cesneku tak zase i pot bude citit jinak …hele mrne netrap se a na tyhle problemy hod za hlavu …kazdej jsme nejakej a treba ta tvoje takzvana kamaradka taky nevoni zrovna po fijalkach jinejm lidem…;D
Doplňuji:
klid branik …!!!!!! ze zrovna ty jses takovej moralista !!! zamet si pred svym prahem …Vevinka007 je jeste mrne a to ji omlouva ;D …ty se nad sebou zamysli …;D

Další odpovědi
anonym

vevinko,nevěř všemu,co ta děvčeta říkala.Pokud dodržuješ hygienu,převlékáš se, proč bys měla ,,páchnout"?Víš,tře­ba to není tak,jak říkají.Jedna moje spolužačka byla z rodiny,kde otec byl zaměstnán jako ošetřovatel hospodářských zvířat.Nikdy nesmrděl ani on,ani nikdo z jejich rodiny a to mu museli chodit pomáhat.Pamatuji se,že říkávala,že si musí vždy umýt hlavu,tam se,,to" drží.Slovo páchnout bylo asi moc tvrdé.Možná to myslely holky s tou hrou na pravdu dobře,jen nezvolily správné slovo.

beer

Svůj pach necítí nikdo, poněvad čichové buňky takto reagují – časem dojde k jakémusi „útlumu“ konkrétního pachu a přestaneme ho vnímat. Proto také třeba kuřák necítí sebe a ostatní kuřáky.
Zbytek byl již řečen.

anonym

Tento problém musí řešit každý, kdo chová zvířata.
Já osobně jsem hrozící podobný problém preventivně vyřešila zvláštní šatnou (postačí i dobře uzavíratelná skříň event. s absorbenty zápachu) ale v té části domu, kam se případný zápach nedostane. Musí to být dobře větratelná šatna, koupelna, chodba, půda ap.
Ostatní „pracovní“ oblečení, obuv a krmivo jsou uložené úplně jinde. Je třeba stále dokola se převlékat, prát, používat aviváže, často se sprchovat a hlavně často (denně) si mýt vlasy neboť právě ve vlasech se zápach drží nejvíc!
Zápach po celém domě ty sama nevyřešíš. Jsi ještě tak trochu bezmocná proti ustáleným zvykům babičky nebo rodíčů, ale také chápu, že spolužáci mohou cítit prostě určitý zápach a že to tobě vadí.
Používání různých deo, voňavek ap. moc nepomáhá, na ty opravdu kvalitní nemáš a ty levné jsou po chvíli horší než původní zápach. Čistota, praní, osobní zvýšená hygiena, dokola převlékání. V prostorách nepoužívat různá „vonidla“, ale dezinfekční uklízecí prostředky, protože různé spreje mají podobný vliv
na celkovou „atmosféru“ jako levné voňavky. Používat se mohou v prostorách tak maximálně pohlcovače pachů, ale jen v případě, že bude všude platit častý úklid a větrání. Lepší je když to u vás bude trochu cítit jako v nemocnici než jako
v chlévě. Používám Chloramin, Savo, Kresol , výborný je Mr.Proper (občas ho rozsřikovačem ředěný stříkám i po zdích a do prostoru) atd. atd. Výběr je velký
a vybereš i mezi levnými prostředky, chce to jen pravidelně a často používat
k vytírání prostor (to je na tobě) . Osobně používám ždímací mop, všechny prostory mám vytřené 2×denně za chvíli.
Každá domácnost nebo dům má svůj specifický odér, který se skládá z mnoha veličin. Dodnes si pamatuji jak voněl byt babičky po kolínské vodě a naopak jak byl „cítit“ dům tety, která ve sklepě měla stále sud s kysaným zelí. Sami obyvatelé domů a bytů si vůbec neuvědomují tyto typické pachy.
Jako malá holka jsem se po návratu z nedělního tréningu na jízdárně převlékala ve sklepě! Mamka nesnášela typický pach koní. Moje oblečení bylo během tréningu „jen“ v šatně, ale stejně bylo vše cítit koninou. V klubovně a u koní jsme to ani necítili, ale mimo toto prostředí konina prostě cítit byla. I když jsem se převlékla ve sklepě
do „normálních“ hadříků, v předsíni mi maminka čichla k hlavě a hned mě odvelela do koupelny umýt si vlasy ještě před nědělním obědem.
Jeden známý chová hady a myši v suterénu a sklepních prostorách domu. Cítit to prostě je! Když jede „na lepší“ do města, po úřadech ap. převléká se
do nezávadného oblečení na dvoře v bývalé prádelně, která je mimo dům…
Netrap se a něco s tím dělej, dá se to! Když ti na tom opravdu záleží, něco vymyslíš.
Uvědom si, že třeba spolužáci už si nějaké změny ani nevšimnou, ale brzy budeš třeba měnit prostředí, začneš chodit do jiné třídy nebo do práce, budeš chtít a potřebovat udělat dobrý dojem a čich patří mezi důležité smysly, kterým tě bude okolí vnímat.
Jak se říká: První dojem dvakrát neuděláš!
Držím ti palce!

krum

No je jasné, že když přicházíš do styku se zvířaty a jejich krmivem, asi neodejdeš voňavá. To, že zápach necítíš, to tak bývá, protože jsi na něj již navyklá. Zkus navrhnout babičce, aby používala nějaké osvěžovače vzduchu, které pohlcují zápach. Kup aroma svíčky, vonné tyčinky a podobné produkty. Pro sebe si najdi v drogerii nějaký šikovný parfém a deodorant, do prádla zkus přidávat aviváž.

marci1

Pokud to nejde babičce vysvětlit, tak Ti zbývá jediná možnost. Zaměřit se pouze na sebe. Vzhledem k pachu krmiv a zvířat Ti pravděpodobně zbude jen častější převlékání oblečení a častější sprchování, než normálně. K tomu samozřejmě vhodný deodorant. Držím palce !

Diskuze k této otázce byla zrušena administrátorem.