lenina270

prý je nějaká pojistka na traktůrky,nevíte?

nevíte někdo jak je to když by sme chtěli pojistit doma dělaný traktůrek?
má to jen motor ze staré oktávky,malej vozíček na seno a radličku na sníh a samozřejmě světlo– zhruba je to velké jako maunfíldák traktůrek s košem na malou trávu plus teda ten vozíček– a jen s tim přejíždíme přes silnici pár metrů po vesnici,do druhé zahrady,jen málokdy,jenže sousedí závidí a kecají…nerada bych měla problém,třeba kdyby do nás nějaký rychlejedoucí .....napálil…i když vždy sme 2 a koukáme jestli něco nejede,ale stejně,sou tu zátočiny a pirátí silnic…prý by se dalo i tak kdyby nás chytli policajti přijít o řidičák.nevím straší s tim
proto prosím o info má-li někdo skušenost

Odpovědi
venkovan

Obávám se, že s tímto „samodomo“ budete potřebovat vystavit něco jako techničák. Takže to chce se skutčně zeptat na STK nebo přímo na evidenci vozidel.
Na tovární výrobky pojištění lze uzavřít, stojí na celý rok okolo 500,– Kč. A potom je ještě potřeba domluvit s Policií ČR dobu kdy s traktůrkem můžete na veřejnou silnici.

jmhad

Nevím,jak to myslíte.Pojistit si můžete všechno.Třena i kočku,aby neměla koťata. Ale u tohodle stroje. Pojištění musí ze zákona platit každý,kdo má tzv.SPZ.kdo ji nemá,pojištění platit nemusí,ale nesmí jezdit po veřejných komunikacích.Ovšem je sporné,co je veřejná komunikace.Může to být i polní cesta veřejně používaná.Tedy když budu jezdit jen po své zahradě,pak nic nemusím.Když pojedu mimo,pak by to mělo být přihlášené a mít značku a tím pojistku.Jenže to přihlášení takového domarobika by asi byl problém.

lukas.zmizik

je to smutne ale bez technicaku to nepujde…
pokud vas s timto chyti policajti, bude se to resit ve spravnim rizeni a o papiry prijit muzete…

cukrar

Lenina, jsou vozidla bez značky a můžou na silnici. Mnozí zde radí nepřesně, zřejmě z neznalosti.
Takže k dotazu, Vám pojistak nepomůže, protože Vaše vozidlo není schváleno na provoz na pozemních komunikacích. Pokud Vás zastaví policie, určitě přijdete o řidičák, pokud ho máte, a značné sankce. Pojistit si vozidlo klidně můžete, to pjišťovna pojistí i klidně podle výrobního čísla, či popisu. Pomohlo by Vám to třeba v případě, že se budete pohybovat po Vaší louce a omylem mi poškodíte vozidlo, když jsem Vám přivezl třeba řízkovou pochoutku.
Stačí takto?
ICQ 55180641