vojta@super

první zoubky

Moje sestřička má 10 měsíců a ještě nemá žádný zub.Je to normální?

Nejlepší odpověď
Nuk nuk

Je to úplně normální. Růst zubů je naprosto individuální, každému dítěti narostou jindy.
Většinou se první zoubky začínají prořezávat kolem 6. měsíce, ale rozhodně to není pravidlo. Naopak, jsou extrémy. Existují miminka, která se s prvními zoubky narodí a naopak děti, kterým první narostou až před 2. rokem.
Například mému synkovi narostly první 4 zuby po 9. měsíci, pak dlouho nic, v roce mu narostly další 4, je mu rok a půl a dalš 4 má teprve pár dní.

Další odpovědi
anetadela1

Mým dcerám narostly zuby jak mají, ale např. moje sousedka, která má o měsíc mladší dítě, se prvního zubu dočkala až na 15ti měsících. Budou jí v prosinci 2 roky a má asi jen 7 nebo 8 zubů. Doktorka jí řekla ať si s tím hlavu neláme…