Školníšprtka

Proč se po prvním zavedení tamponu dostavil divnej pocit? Jakou velikost si koupit? Měla jsem správnou velikost?

Dobrý den,
Ve čtvrtek jsem si poprvé zkusila zavést tampon (O.B. normal) nevím čím to bylo nebo jestli jsem měla špatnou velikost,ale když jsem si ho zavedla tak mi kousíček trčel ven a nešel zavést celý a když jsem si stoupla tak jsem ho strašně cítila a a musela si ho vyndat zkusila jsem to asi 3,ale nepodařilo se mi to vždycky se stalo to stejný.
Čím by to mohlo být? Jakou velikost si koupit? Měla jsem správnou velikost? Kde si tampony koupit a kolik stojí? Nebudou na mě ty lidi divně koukat, co to mám v košíku?

Děkuji moc za odpovědi.
P.S. s mamkou nemám dobrý vztah, takže si s ní o tom nemůžu popovídat

Nejlepší odpověď
Jitka112

Ahoj, to je uplne jak kdybych to psala já kdyz mi bylo tak 15, 16 let a zacinala jsem menstruovat. :) Byla jsem uplne mimo a nezvladala jsem to vubec. Tampony jsem nevedela jak se zavadi a i jsem se toho strasne bála. Jednou jsem se pokusila ho zavést (byl to taky o.b.) a bolelo mne to, ze jsem ani nemohla chodit. Zkousela jsem to nekolikrat a proste jsem to vzdycky vyndala. Casem jsem na to prisla, mozna tak dva roky mi to trvalo nez jsem je normalne zacala pouzivat. Chce to jen cvik a uvidis ze si na ne zvyknes a nebude ti to casem delat problem. Zaklad je zavest si ten tampon hlavně hodne hluboko, protoze jinak te bude tlacit a budes ho v sobe citit. Jednou na to urcite prijdes. Zkousej a zkousej, zaved hluboko a nezapomen ze pochva vede vevnitr nejdriv rovne a pak trosku smerem jakoby k pateri do zatacky. Ale doporucuju koupit si levnejsi tampony, protoze o.b. jsou zbytecne drahy (taky jsem si driv myslela ze jsou nejlepsi a kupovala jsem si je), ale casem jsem prosla na to, ze nejsou o nic lepsi nez obycejne z lidlu nebo jessa z DM drogerie (doporucuji velikost bud normal nebo super, protoze ten mini ti za chvilicku protece). A s moji mamou jsem se taky o tom nikdy nebavila, takze to bylo sileny a uplne chapu jak se citis. Neboj. A vem si kdyztak pro jistotu jeste i vlozku, kdyby ti tampon protekl. :)

Další odpovědi
Deliminico

Jde jen o tvůj pocit, že na tebe budou lidi divně koukat, není to tak, doporučuju navštívit menší drogerii, např. DM, většinou jsou tam jen ženy, netřeba se tedy děsit pohledů můžu.

Pokud jsi mladá a máš slabší menstruaci, doporučila bych tampony co nejmenší, tedy mini, ideálně zkus koupit balení tamponů s aplikátorem, to je nejpohodlnější volba a tampon se sám zavede tam, kam má, než si to natrénuješ.
Možná u aplikátoru nakonec i zůstaneš, možná ne.

Osobně jsem začínala zaváděním v podřepu, kdy jsem dosáhla nejhlouběji, a opravdu se neboj zavést co nejhlouběji to půjde, jen tak je to správně.