BEAES

První Večerníček

Kdy se začal vysílat v TV a která pohádka to byla, ví to někdo?

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Předchůdce večerníčků byl pořad Stříbrné zrcátko, který začal své vysílání v roce 1963, v nedělním podvečerním čase. Od 2. ledna 1965 byl večerníček ucelenou formou s pravidelným nedělním vysíláním. Výtvarník Milan Nápravník je zakládajícím tvůrcem a prvním dramaturgem večerníčku. Animovaná znělka Večerníčku je nejstarší znělkou v České republice a uvádí ve svém konceptu „kluka – večerníčka“ v krátkém animovaném představení, před uvedením pohádky, již od léta roku 1965. Tvůrce hudby je Ladislav Simon. První barevné vysílání začalo v roce 1973. Večerníček byl v minulosti vysílán i dvakrát denně. Jeden na prvním programu a druhý na druhém programu.

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Sez­nam_ve%C4%8Der­n%C3%AD%C4%8Dk%C5%AF

Další odpovědi
Mili @

A že to nebylo Říkání o víle Amálce.....????
🙂

BEAES

Potřebuji vědět, která pohádka se vysílala jako první.