ABCDEFGHRT

První světová válka-mír?

Nevíte proč byla mírová smlouva s Německem podepsána v zrcadlové síni ve Versailles? Jinak moc děkuji za odpověď, velice pomohla.

Nejlepší odpověď
annas

Tazatelka sice nepřesně formulovala otázku, ale z podotázky je jasné, že se ptá na mírovou smlouvu s Německem, tedy Versailleskou smlouvu , nikoliv na konec 1. světové války.

Jednání o Versailleské smlouvě byla pokračováním příměří, které bylo uzavřeno v Compiègnském le­se.

Proč podpis v zrcadlovém sále?

Mírová smlouva byla podepsána dne 28. června 1919 v paláci Versailles v zrcadlovém sále. Na tomto stejném místě byla totiž vyhlášena v r 1871 Německá říše po vítězství Severoněmeckého spolku a spojeneckých jihoněmeckých států v prusko-francouzské válce..

Volba tohoto místa byla ponížením pro Němce.

Další odpovědi
Lamalam

Skončila na západní frontě podpisem příměří v Compiègne. Na italské frontě skončila podpisem příměří v Padově. Na východní frontě se již nebojovalo (Brestlitevský mír).
Doplňuji:
Kde jis vzal Versailles? Konec 1. světové války podepsán v železničním vagónu na stanici Rethondes poblíž Compiegne.

ABCDEFGHRT

Já taky nevím, jaký mír se tím myslí. Ale takovouhle otázku jsme dostali ve škole.

annas

Ad Lamalam?????

annas

„Skončila na západní frontě podpisem příměří v Compiègne. Na italské frontě skončila podpisem příměří v Padově. Na východní frontě se již nebojovalo (Brestlitevský mír).
Doplňuji:
Kde jis vzal Versailles? Konec 1. světové války podepsán v železničním vagónu na stanici Rethondes poblíž Compiegne.“

annas

Omylem jsem překopírovala odpověď Lamalam.