pizzatron

První pomoc; srdeční masáž; 30 stlačení/2 vdechy nebo 15 stlačení/ 2 vdechy?

Je to na zbláznění, v autoškole, v učebnici píšou, že 30/2, pak na bonusovém cd 15/2, hledám na internetu a co stránka to jiný údaj. Jak je to správně a jak se můžou zdroje takto podstatně lišit, to je to snad jedno??

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
jpau

30/2

Ty normy se každých 5 let mění.

V současné době je pro LAIDSKOU (tzn. ne profesionální) první pomoc doporučovaná pouze srdeční masáž a to proto, že je v těle dostatek kyslíku do příjezu RZS. Mám to od školicích ze ZZSHMP, takže očekávám že to bude OK 🙂 .

Tzn. z nabízených možností bych bral 30 ku 2 ale v případě potřeby bych to nepoužíval.

Další odpovědi
meTTax

30/2

Doplňuji:
Dobrý den,

KPR u dospělých se provádí v poměru 30:2, frekvenci 100/min, tedy to musíte stihnout 3× a ještě 10 dalších.

KPR u dětí se začíná 5 vdechy a poté normálně v poměru 30:2
Existuje i poměr 3:1 u novorozenců

Zůstávám s pozdravem.

tom004

30/2

Ale,z vlastní zkušenosti vím,že když k tomu dojde,nikdo z nás nebude počítat, jestli je to 15 -x/2-x. Důležité je,když už začnete, nepřestat a vydržet do příjezdu záchranky,nebo lékaře.

anonym

30/2

Doplňuji:
jsem proto co nejrychleji rozhýbat srdce

meTTax

Ovšem je pravdou, že u dětí je i poměr 15:2, ale to je spíše pro školené lidi.
Pro normálního laika 30:2