iceT

První pomoc pro odřenou kůži…

Spíš tedy druhá pomoc,na tu první je už pozdě.
Jak nakládat s odřenou pokožkou,pokud se již vytvořil strup,postižené místo bolí jak čert a taky se mi zdá,že v tom začíná cukat.Na dotek je poraněné místo horké.
K dispozici mám doma měsíčkovou a kalciovou mast,ale bojím se to něčím namazat.Děkuji za rady.
Doplňuji:
Mě se právě zdá,že pod tím strupem už nějaká neplecha bude,poranění vypadá jak když motorkář havaruje a sveze se po asfaltu bez ochranného obleku.

Nejlepší odpověď
briketka10

mám po operaci na ruce strupy po sešití a vyndání stehů, taky mi cukají, doktor mi radil nemáčet, postříkal mi rány Akutolem..
mám čekat až strupy odpadnou a stále nemáčet..
namočením strup zmokvá a při zaschnutí není záruka, že odpadne, ale může rána zhnisat, jestli je v hloubce..
Doplňuji:
http://www.aku­tol.cz/clanek-3-Slovo_odborni­ka.html

Další odpovědi
Terryle

Cukání a horko by ukazovaly na zánět. Mně se na povrchové rány, i ty lehce zanícené, osvědčil Hemagel. Strup to „rozbahňá“ a rána se hojí za mokra, což je prý mnohem zravější a rychlejší než „za sucha“. Ale bude záležet na tom, jak je rána velká – gel je docela drahý a je potřeba ho dávat víc, aby se neslepil s obvazem. Anebo se po aplikaci nehýbat, což asi moc dobře nejde.
Jinak mě nic nenapadá. V případě většího rozsahu bude asi lepší zajít s tím k lékaři, aby to ošetřil sám – bude vědět nejlépe, co s tím. Přeju rychlé a co nejmíň bolestivé vyhojení…

redy

Neberte to doslova ale kdybych to měla já tak si to nechám odmočit aby strup odpadl,poté namazala tou mastí a nechala dýchat.
No zítra bych to ukázala doktorce.

mosoj

To jsou mi rady. Vypadá to na začínající zánět. Tělo si s tím poradí ale také nemusí. Strup nechte na pokoji je to dokonalá přirozená ochrana proti infekci.
Zkuste Septonex v prášku posypat a zavázat. Úplně nejlepší by byl Framykoin v prášku ( nikoliv mast !!) je to antibiotikum. Ten je ale na předpis.
Jod ani žádná jiná desinfekce již nepomůže, navíc se přímo do rány nenanáší.

Pájo

Už to jsou 3 dny a vy jistě mažete odřeninu o 107… ;)
V podstatě nemůžete zvolit špatně, je třeba neustále něčím mazat (masti, krémy, gely). Jde o to, aby strup zcela nevyschnul. Rozhodně bych se strup nepokoušel odmočit vodou… strup má svou funkci a když už se udělal, je třeba ho tam nechat… patří k hojení (tvoří se pod ním nová pokožka, kterou dočasně chrání).

Mosoj dobře radí, má pravdu v tom, že jód vám zhola nepomůže a do rány se vskutku nedává.. bohužel pro Vás má pravdu i s tím, že framykoin bez předpisu neseženete..
Pokud to stále bolí, zakupte Ibalgin krém nebo gel (tlumí zánět i bolest).
http://www.ibal­gin.cz/Pages/i­balgin-krem.aspx
Pokud ta odřenina hraje všemi barvami, sežeňte si Heparoid krém
http://www.le­kydokancelare­.cz/produkty?ce­vy-a-cholesterol/he­paroid-krem
A těsně po odloučení strupu nanášejte do zhojení Contractubex gel
http://www.con­tractubex.cz/cs/con­tractubex/

Přiďte se zkrátka poradit do lékárny ;)
Doplňuji:
Případnou bolest, vč. zánětu, zaženete i analgetikem ve formě tablety (vnitřně) v kombinaci s promašťováním rány (zevně).

Jinak ta kalciová mast je zcela v pořádku (je velice univerzální) a i ta měsíčková mast v podstatě (po ní) také. Můžete to střídat.

Damiana

Jestli je pod strupem zbytek nějaké špíny (štěrk, písek, hlína), bakterie zapracují a může se vytvořit zánět. Podle mne by to chtělo pořádně vyčistit, odstranit všechny zbytky a pokud se zánět nerozvinul, doporučila bych ti Dermo-Chlorofyl Spray. Nepálí, urychluje proces hojení a léčí. Jen je hodně zelený, tak pozor na špinění. Přeji brzké zlepšení. 🙂

http://www.muller-pharma.cz/pro­dukty/dermochlo­rophyl/?purl=366745-dermochlorophyl-sprej

hanny 2

Natírat postižené místo a okolí /ještě tak 5cm do všech stran/ čistou jodovou tinkturou – vytáhne zánět zpod kůže.Nejprve tak po hodině a v noci ještě tak po 2 hodinách až do rána.A hodně natřít – namočit jod.tinkt.na kosm. tampon nebo si udělat velkou štětičku /na špejli omotat vatu/,hodně namočit a potírat.Mám to vyzkoušené – zachránila jsem tak hodně známých od zánětu a antibiotik.