Prvky horroru

Jaké jsou prvky horroru? Co tam nesmí chybět?

Nejlepší odpověď
annas

Horor (anglicky horror – hrůza, zděšení) je umělecký žánr, jehož hlavním cílem je u čtenáře nebo diváka vyvolat pocit strachu a děsu v mysli. Hrůzu mohou vyvolat

  1. upíři
  2. nadpřirozené bytosti
  3. krvavé a brutální horory (hodně krve a uříznutých lidských orgánů)
  4. jednání osob, tzv. psychologický horor.

Podžánr hororu někdy tvoří i fantasy literatura.
Na Vaši otázku nelze jednoznačně odpovědět, protože každý typ hororu se může zaměřovat na něco jiného, co vzbudí v člověku hrůzu. Tu zdůrazňuje např. ve filmu i hudba.

Další odpovědi
wenda

Film u kterého se lidé bojí. Nesmí tam chybět např.: smrt, prokletí, hrůza, strach, krev, příšery, zrůdy, démoni, duchové, upíři, vlkodlaci a další. Může se vázat na nějaakou legendu.

fortin

Prvek hororu může být když chceš vstoupit do jeskyně o které se ví, že se v ní ztratil badatel a už ho nikdo neviděl. Klíčové prvky jsou zdůrazňovány nepříjemnou hudbou při které se pociťuje mrazení v zádech. První náznak vyplnění zlé předtuchy může být nalezená lidská kost.