Juubi00

Prvek ze kterého se dá „odsát“ energie

Potřebuji znát jeden nebo více prvků ze kterého se dá „odsát“ energie k pohonu. Něco jako baterie.

Nejlepší odpověď
mosoj

Odsát energie se dá docela dobře ze ženy a možná že i k jakémusi pohonu čehosi. Když to ale tak vezmu, tak to ale není prvek.

Prvek může vyzařovat radioaktivní ionizační záření. Při tom ovšem mění svoji strukturu jádra, nebo přechodem elektronů z vyšší energetické hladiny na nižší vyzařuje energii v podobě fotonů. Dále se při štěpení jádra atomu taktéž uvolňuje obrovské množství energie E = mc2. To není ale odsávání!!

Všechno ostatní jsou chemické reakce.
Doplňuji:
Pokud jsem na něco zapoměl barbakan mně doplní.

Další odpovědi
Michal Kole

Prakticky kterému kterémukoliv atomu, lze vzít elektron