Fred

Pruzkum: jak se chovate na netu?

Jakym zpusobem si zajistujete na netu soukromi? Starate se, aby o vas nemohl kdokoli vyhledat vselijake informace? Nebo nejste informovani a mate pocit, ze to treba neni tak jednoduche ci „koho by to zajimalo“? Jak chranite sve udaje, jak verite nejakym spolecnostem, jak s vasimi daty nalozi? Zkratka jak chranite svou identitu, sve udaje, jak se na internetu chovate?

Upozornuji, ze jde o pruzkum, coz znamena:

  1. otazka neni, jak se na netu mame chovat, ale jak vy se na netu chovate
  2. odpoved ma hodnotu jak od odborniku it pres soukromi a bezpecnost, tak i od naprostych laiku

Asi by nebylo na skodu uvest take vek, alespon priblizny – treba jaka jste kategorie. A take uroven vasich IT znalosti, trebaze to asi bude z odpovedi poznat. 🙂
Dik
Doplňuji:
pondeli: ne, s paragrafem si tedy nehraju. Kazdy muze napsat prave tolik, kolik chce a ja vase odpovedi nevyuzivam ke komercnim ucelum. Nehlede na to, ze je to v podstate anonymni – kazdy tu ma prezdivku, pod kterou muze byt kdokoli.
To byste si mohl stezovat na vsechny uzivatele serveru odpovedi.cz. Padaji tady vselijake otazky (jaky je vas nejoblibenejsi film, kolik je vam let, odkud jste........), chcete je vsechny obvinit? Z ceho?
Zkuste napsat, co konkretne se vam nelibi, jsem zvedav, co vymyslite.

bubca: 😁 jasne, tak mate za jedna. A ted vazne, kdyz nejake informace utocnici zjistuji, obet(i) se o tom vubec nedozvidaji, neuvedomuji si, co vse o sobe poskytuji za informace. Je to zadouci, protoze se nekontroluji a prozradi tak vice. Pokud nekdo pouziva socialni inzenyrstvi k ziskani urcitych informaci, dela to obvykle tak klikate, ze si obet vubec neuvedomuje o co jde. Vsimnete si, ze vy, co jste odpovidali a vlastne i vy, co jste jen cetli otazku, pravdepodobne se ve vas probudily obranne mechanismy a pri odpovedi jste meli pod kontrolou, jake informace poskytujete. Proto se to takto napadne nedela.
Nicmene je pravda, ze cim mene toho sem napisete, tim (z hlediska soukromi, bezpecnosti) lepe.

popelce dik za ten odkaz, zrovna jsem ten den premyslel, zda nejaka takova stranka je 🙂

noen: Zkuste to polozit jako otazku, at to nemusim cpat sem. Rad zodpovim.

Nejlepší odpověď
anonym

Například nereagovat na takovéto otázky,což jsem porušil.Teď.

Další odpovědi
1popelka1

Jestli chcete provést nějaký výzkum, zkuste si vytvořit a zveřejnit dotazník třeba na http://www.vy­plnto.cz/.

noen

1)snažím se uvádět jen minimum informací k registracím,ne­uvádím vůbec adresu,č.účtu,dat­.narození,tel. a pod
2)jsem laik, ve věkovém rozmezí 20–25let
3)určitě by mě zajímaly nějaké bližší informace,jak chránit svá data

ReHu

Souhlasím s noen, pouze mi je o 20 let víc 🙂.

led

svoje súkromie si chránim.
žijem v priestore dvoch storočí, prípadne dvoch tisícročí

pondělí

O PRŮZKUM POŽÁDEJTE FIRMU TÍMTO SE ZABÝVAJÍCÍ,JINAK SI HRAJETE S PARAGRAFEM NA OCHRANU OSOBNOSTI

dagry

Hlavně nenápadně.