Niikii

Průměr ze základní školy, dostanu se na gympl?

Ahoj můj průměr ze zíkldky z 8. třídy je 1,6 a 1,67 a teď hodím do 9. všechno zatím docela klape a budu mít podle mě průměr tak 1,5.. berme že budu mít 1,5 . TO znamená že celkový průměr je:1,59. Možná budu mít v pololeti ještě lepší průměr.Myslíte,že mám šanci jít na gympl?
A počítá se do celkového průměru také tělocvik,výtvarná výchova´atd.? Dě­kuji

Nejlepší odpověď
quentos

troufám si tvrdit, že ano – koneckonců ukáže se to u přijímaček a tam můžete jít v každém případě. Do průměru se počítá opravdu všechno, mám ten dojem. Každá škola to má taky jinak. Mrkněte do zdroje, daná škola dává důraz na tzv. „profilové“ předměty, jimž dává větší váhu, ale co mluvit do průměru mají víceméně všechny.

Zdroj: www.spsdmasna­.cz/kriteria.htm

Další odpovědi
VampGirl

Když jsem šla na gympl já (což jsou tři roky zpět, takže by moje informace měla být celkem aktuální) nemusela jsem mít žádný stanovený prospěch. Za vysvědčení jsme dostávali body – já měla průměř čistá 1, takže jsem dostala dost bodů, které pak vyplnily moje ztráty v přijímačkách z matiky. 🙂 Další body jsme dostávali za výsledky testů Cermat, absolvovali jsme pohovor a největší vliv měly samozřejmě přijímačky. Myslím, že do průměru 2 máš určitě šanci se na gympl dostat. 🙂 Tak ať ti to vyjde.

škubánek

určitě se dostaneš na gympl já ted chodím sice do 6.třídy ale myslím si že se určitě dostaneš :)

Andy.vlk

Myslím, že se tam dostneš. Já tam šla z 5. třídy a teď jsem v sekundě ( což je na základce 7. třída). Nás sice nepříjímali podle průměru a měli jsme jenom příjimačky, ale myslím, že průměr 1, 59 je suprový.