Průběh funkce

Dobrý den, chci se zeptat, když se provádí u průběhu funkce druhá derivace, pak z druhé derivace určuji nulový bod…a teď to hlavní, když mám například druhou derivaci 2/(1-x), tak nulový bod se určuje z čitatele, takže bude 2=0? A na osu vyneseme tedy 2 a zjišťujeme konkávnost a konvexnost? Děkuji

Odpovědi
Alesh

No, jsem ze školy nějaký ten pátek, ale…

Pokud si dobře vzpomínám, tak položíš 2. derivaci rovnu nule a rovnici vyřešíš, což v tomto případě evidentně nemá řešení.

Jaká je ta původní funkce?

RedC22

Ne, za dvojku opravdu nemůžeš dosadit nulu. Je to jednoduchý, rovnice 2/(1-x)=0 nemáš řešení*, takže původní funkce nemá ani inflexní bod.