Zvědavý

Prsten na pravé ruce

znamená nebo vyjadřuje to něco – cokoliv (prostředníček)
Doplňuji:
díky a co prostředníček levé ruky ??

Nejlepší odpověď
marci1

Prsten na prostředníčku pravé ruky znamená „asexuál“.

Zdroj: http://www.ma­xim.cz/sex/na­se-tipy/jak-se-zije-asexualum

Další odpovědi
led

V našich končinách nosíme obrúčku spravidla na prstenníku ľavej ruky. Podľa starej povery je práve tento prst spojený zvláštnou cievou práve so srdcom. Provýchodné teórie nehovoria o cieve, ale o čakre. Pravda bude asi taká, že tento prst je najpraktickejší. Väčšina ľudí sú praváci a preto je prsteň na ľavej ruke najlepšie chránený a najmenej zavadzia. Navyše, prstenník má spoločný sval s prostredníkom, tak je relatívne najmenej pohyblivým prstom. V niektorých kresťanských krajinách sa nosí obrúčka na pravej ruke, podobne aj v Indii, kde je ľavá ruka považovaná za menejcennú. Pri tradičnom židovskom svadobnom obrade sa dával prsteň na ukazovák, lebo ten má v ich kultúre výsadné postavenie.

Čítajte viac:
http://zena.sme­.sk/c/5763532/de­vat-rad-ako-to-povedat-prstenom.html#ix­zz2eg9vKyMr

Honza D.: A když na tom prstu nemá prstýnek tak ho vlastně zdraví, že?
Neptal se co znamená gesto vztyčený prostředníček, ale jestli něco vyjadřuje prstýnek na prostředníčku.

arygnoc

bežnému človeku to nehovorí nič.

zasväteným možno nejaké znamenie (prst, na ktorom je prsteň, možno i samotný prsteň).

Reezo

Já jsem už několikrát slyšel, že když chlap nosí prsten na pravé ruce, tak je to Homosexuál 🙂 Nevím co je na tom pravdy.

Honza D.

Ano znamená to, že ten kdo to ukazuje, tak (jakoby) nadává rukama tomu druhému na kterého to ukazuje ;) je to takové říkání sprostých slov bez mluvení ;)