janovy

Přšel mi soudní patební příkaz za dlužné nájemné v podnikání, problém je, že na úhradu nemám peníze, jak dál pokračovat?

podnikal jsem jako FO, nemám žádný majetek

Nejlepší odpověď
Michal Kole

Jako živnostník ručíte celým svým i SOUKROMÝM majetkem.

Další odpovědi
panenka

Pokud vám přišel soudní platební příkaz zkuste si zajít na soud a poprosit je o možnost splátkového kalendáře.Vys­větlite jim vaši situaci že na bohužel peníze nemáte a že by jste to rád pokud je to možný splácel.Vždy se dá se myslím domluvit

Fidel

Máte dvě možnosti, pokud jste to nechal dojít do tohoto stádia. První je dluh uznat a nepodávat odpor. Pak si sežeňte někoho, kdo vám půjčí a dluh zaplaťte.

Druhá možnost je podat odpor a pokud obsahuje kvalifikovanou výzvu, tak ho i odůvodnit. Soud nařídí jednání a tam se rozhodne. Ovšem se tímto jednáním zvýší už i tak vysoké náklady řízení.

Doporučuji, pokud dlužíte, dluh uznat, vzít si úvěr a zaplatit (ovšem počítejte s tím, že se vám to prodraží o poplatky z prodlení (spec. položka) + náklady řízení – to že rozohodl soud „od stolu“). Pokud nezaplatíte dobrovolně, věřitel zažádá soud či soudního exekutora o provedení exekuce a ta už může mít spoustu forem, od strhávání dluhu z vaší mzdy až po zabavení majetku (protože určitě něco málo vlastníte), který by šel do dražby…

draza

Pokud nemáte žádný majetek tak o nic nepříjdete. Pokud jste zaměstnán tak vám můžou sáhnout na plat a nechat vám životní minimum. Tady je opět řešení dohodnout se s věřitelem,a ten bude jenom rád, že máte snahu alespoň něco splácet, nebo na sebe podat insolvenční návrh.Platební příkaz ještě není soudní rozhodnutí, až na základě tohoto může exekutor zasahovat.Musíte podat odpor proti platebnímu rozkazu, neboť v opačném případě dojde k nabytí právní moci tohoto.