dust8

Prožíváte někdo Vánoce i úplně bez cukroví? Jak si to vynahrazujete?

Nejlepší odpověď
Kepler

Jsem vlk samotář, takže si cukroví si nedělám. Ani to neumím. Mám náběh na cukrovku, tak jsem sladkostem vyhýbal. Poslední dobou občas zhřeším, tak na letošek si to plánuju vyřešit luxusními sladkostmi z řetězců – Mozartovy koule, belgické pralinky, švýcarská čokoláda a tak. Jediné co umím je vaječný koňak. Ovšem nejlepší cukroví je pro mně smažený kapr a rybí polévka se smetanou.

Další odpovědi
da ny

Cukroví peču ráda. Letos jen to nejoblíbenější, v malém množství. Všichni kolem hlídají sacharidy a tuky nebo hladinu cukru v krvi :)
Většinou vše rozdám (děti, práce, bývalý partner, maminka už mu letos nenapeče). Už jsem sama (tatínek byl velký konzument v předvánoční době), cukroví už mít nemusím. :)

Mé NÁHRADY: v předvánočním čase německé mini štoly (z Lidlu), malou marcipánovou štolu. Jsou až moc sladké, ale už se to u mne stalo tradicí ;D /štoly nepeču, kolegyně nosí do práce s tvarohem/
Norimberské perníčky, jedno balení stačí (ty koupené u sousedů mají vždy lepší chuť, než ty vyrobené pro náš trh, stejně tak štoly. Mini štoly mají i jiný tvar a rozměry).
O Vánocích řízky (maso, rybí), bramborový salát (pojídám během dne i 3 dny), malou caltu si koupím, štrůdl si upeču (mám moc ráda, z mrkvového těsta, toho méně, samá jablka).