Provokovalo by dříve komunisty kdyby si někdo na zahradě vyrobil zmenšenou či identickou repliku sochy svobody ze sádry?

Nejlepší odpověď
Kepler

Kdybys jí místo pochodně vrazil do ruky rudý prapor nebo na čelo umístil rudou hvězdu, tak by ti místní organizace KSČ nabídla vstup do strany. To byl přesně komančský styl. Nestyděli se na státním znaku zaměnit korunu českého lva za hvězdu.

Další odpovědi
autacek

Takovej člověk tehdy nebyl, když tedy nepočítám ty rozvraceče na Hrádečku dotovaný západem. Navíc tehdy byl problém sehnat cement, i sádru.

bububabu

Nejenom že by je to provokovalo, ale ten dotyčný by byl i vsazen do vězení!

anonym

byl to režim který kašlal na svobodu, práva a jakýkoliv názor který se jim nehodil automaticky považovali za projev vlastizrady. Buď si jistý že bys tu sochu ani nestihl dostavět a už bys seděl u výslechu, „a co tím jako sledujete co ? A to vám nevadí že vaše děti kvůli tomu nevystudujou, nejlepší praci ke které se dostanou bude popelařina a vás pustí na svobodu až při příští revoluci ?“ … „plukovníku vy jste zminil revoluci ??“ … „ješiš promiň“ … „a ještě Ježíše ? no taj to už je moc. Končím roli hodného poldy, lid se vypořádá i s tebou, pujdete sedět spolu!! Zrádci“.