zjentek

Proviníme se vůči nařízením v případě popsaném níže? Pokud ano, tak vůči jakým a jak konkrétně?

Požádám číšníka a kuchaře (jinak mé dobré známé a majitele restaurace) o pohoštění a poprosím je, aby k tomuto účelu využili prostor své restaurace, momentálně uzavřené v rámci opatření proti kovidu a v tomto provozu pro nás (pro mne a mého kamaráda) připravili drobné občerstvení.

Co všechno tím porušíme, kdo konkrétně a proč. Děkuji.

Nejlepší odpověď
Drap

Ano, proviníte. Restaurace mají být zavřené, může fungovat jen venkovní okénko. Pokuta až 3 miliony. Nemáme se scházet s více jak jednou osobou nežijící ve společné domácnosti. To je další porušení. Jiná situace by byla, kdybys byl s kamarádem na služební cestě, ubytovali jste se v hotelu, který vlastní kuchař s číšníkem, potom by takové pohoštění možné bylo a nic by se tím neporušovalo.

Další odpovědi
Emefej

Když se při tom nenecháš debilně vyfotit novinářem z Blesku, tak se nic nestane.

Hlada

Podle usnesení vlády č. 957 ze dne 30. září 2020 se zakazuje přítomnost veřejnosti v provozovnách stravovacích služeb (např. restaurace, hospody a bary).
Jestliže někdo provozuje restauraci, musí ji mít zapsanou v živnostenském rejstříku jako provozovnu. Jsem toho názoru, že zákaz platí na tento vymezený prostor a že ani majitel nemovitosti ho nemůže obejít tím, že by ho v tomto čase účelově prohlásil za soukromý a hostil tam domluvené návštěvy.

elkon

Nechápu dotaz, protože se to stále dokola omílá. To je jako když se vrátíš z Antarktidy, nebo probudíš ze zimního spánku.