JájsemRaibek

Provedení skalpace?

Pokud je u člověka provedena skalpace-odříznutí pokožky i s vlasy z hlavy, přežije to člověk?
Nebo je krvácení tak silné, že vykrvácí?

Nejlepší odpověď
zjentek

tahle to přežila :
http://zpravy­.idnes.cz/skol­ni-vyket-skoncil-tragicky-studentku-skalpovala-motokara-puy-/krimi.aspx?c=A110628­_092344_plzen-zpravy_alt

Další odpovědi
SengSS

Přežije , asi tak pět let zpět nějáká paní ve fabrice koukala do stroje u kterého pracovala proč se zasekl ale zapomněla že nemá vlasy v culíku a chytlo jí to a servalo 3/4 vlasů i s kůží ale přežila a to čekala celkem dobu na pomoc to krvácení je dá se říci povrchové jelikož nebyla narušena žádná tepna žila .....,

I když je možné že to bylo také díky tomu že jí to chytlo a servalo ve vteřině a né pomalu to by byl asi jiný příběh .....

marci1

Běžně ano, ale může se stát, že dojde k vykrvácení a smrti. Důležitá je včasná a účinná první pomoc tohoto těžkého poranění.