kost

Provedení klimatizace v automobilu

Popis,princip,in­stalace
díky za odpovědi

Nejlepší odpověď
Pájo

Princip:
Princip je stejný jako u lednic. Klimatizační jednotka odebírá z vnitřního prostoru auta teplo, které se následně odvádí ven.
Částí klimatizace:

  1. Vnitřní jednotka – odebírá teplo z klimatizovaného prostoru pro cestující.
  2. Venkovní jednotka s kompresorem a s tepelným výměníkem odvádí teplo mimo auto. 3. Ovládací a regulační jednotka, která umožňuje pohodlnou regulaci požadované teploty.

Moderní klimatizace zajišťují i nezávislé topení.
Instalace:
Tovární – nový vůz je klimatizací již vybaven.
Dodatečná – montáž provádějí specializované firmy a autoservisy. A o tom už zas někdo jiný.