Provádí se ještě vypalování ran jako lékařský zákrok?

Nejlepší odpověď
Kepler

Ano, používá se, ale ne žhavým železem. Nazývá se to kauterizace, způsobů je víc. https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Kauterizace

Další odpovědi
Anikitos

Ne. Ale myslím, že v některých domorodých kmenech žijících více méně mimo civilisace se to může praktikovat (např. v Amazonii, v Africe).

Vypalování je hl. středověká metoda (ani ne tak starověká, i když i tam se to někdy používalo). Vypálí bakterie a zastaví krvácení. Ale na druhou stranu je bolestivá a může zanechat větší jizvu…

Může se použít ve válce kvůli akutnosti a absenci voj. lékaře.