Avatar uživatele
Zlatý

Prováděl už někdy někdo výzkum leukémie v závislosti na krevních skupinách?

Není nějaká krevní skupina na tuhle nemoc náchylnější?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

V anglických zdrojích je několik článků z výzkumů, ale jsou ve formátu pdf, ty mně Google nepřeložil..

----
Ale přece něco. Opět neupravený překlad.
Studovali jsme distribuci ABO krevních skupin u Hodgkinova lymfomu, non-Hodgkinova lymfomu, akutní myeloidní leukémie a akutní lymfoblastické leukémie, u dětí do věku 12 let, v nemocnici založené retrospektivní studie. Údaje krevních skupin byla zaznamenána z případových záznamů všech pacientů v terciárním střediska péče s diagnózou Hodgkinova lymfomu, non-Hodgkinova lymfomu, akutní myeloidní leukémie a akutní lymfoblastickou leukémií, v období 1987-1997. Tam bylo 63 lymfom Hodgkinův, 78 lymfom non-Hodgkinova, 116 akutní myeloidní leukémie a 522 akutní lymfoblastickou leukémií pacientů. Zhodnotili jsme rozdělení ABO krevních skupin a rozdíl v distribuci od zdrojové populace. V Hodgkinova lymfomu, bylo 45,6% [95% interval spolehlivosti (CI): 6,8-84,5] více pacientů s krevním skupiny B. V akutní lymfoblastickou leukémií, bylo 14,3% (95% CI: 3,2 - 25,2) více pacientů s krevním skupiny O. V Hodgkinova lymfomu a non-Hodgkinova lymfomu u pacientů, bylo 56,5% (95% CI: 19,9 do 85,4) a 52,9% (95% CI: 18.1-82.6) méně pacientů s krevní skupinou, resp. To ukazuje, že vztah mezi ABO krevních skupin a hematologických malignit zasluhuje další šetření v populaci založené prospektivní studie. Toto je první studie svého druhu v jakékoli indické populace.

http://translate.google.cz/…

------

http://translate.google.cz/…

Akutní leukémie je častější u mužů téměř každém věku, a tato skutečnost zůstává nevysvětlené. Studie byla provedena na severovýchodě poloostrova Malajsie, kde populace je převážně Malajština, přezkoumat, zda existuje rozdíl v ABO distribuce krevní skupiny mezi muži a ženami s akutní leukémií (AL). ABO krevní skupiny 109 mužů a 79 pacientek s AL (98 ALL, 90 AML) byly ve srovnání s těmi 1019 kontrol. V kontrolní populace, 39,7% bylo skupinou O. U mužů s AL, 39,4% bylo skupina O, zatímco u žen s AL, byl tento podíl 24,1% (p = 0,03). Stejný trend k nižšímu podílu skupiny O u žen byl viděn, když byla skupina rozdělena do dospělého / pediatrického nebo lymfoblastickou / myeloblastickou skupin, i když tyto rozdíly nebyly statisticky významné. Pokud tato zjištění mohou být potvrzeny, oni navrhnou přítomnost "sex-citlivý" genu v blízkosti ABO genu lokusu na chromozomu 9, který poměrně chrání skupina O žen proti AL, alespoň v naší populaci. Existence takového genu může také částečně vysvětlit, proč akutní leukémie, a možná i další dětské rakoviny, jsou častější u mužů.

 

Otázka nemá žádné další odpovědi.

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Zlatý

bolak

annas: hm, čekal jsem větší odchylky, tak nic no, myslel jsem si že sem na něco přičel a pomůžu vyléčit svět :)

Avatar uživatele
Zlatý

annas

Ale je to stejně zajímavé. Nepřemýšlela jsem nikdy, že jsou na tom muži hůř než ženy. Třeba nastane čas, že se najde lék. :-))

Avatar uživatele
Zlatý

bolak

já bych navrhoval hromadnou změnu pohlaví..

ale pojďme! a všichni!

Avatar uživatele
Zlatý

annas

Nevzpomínáš si, co způsobila virtuální výměna... Což teprve skutečnost? :-))

Avatar uživatele
Zlatý

bolak

proč nemůžeme bejt ústřice

Avatar uživatele
Zlatý

annas

:-))

 

Zajímavé otázky v kategorii Zdraví

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1918
Zlatý mosoj 1567
Zlatý marci1 1428
Zlatý annas 1157
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý gecco 847
Zlatý briketka10 789
Zlatý quentos 758
Zlatý Kepler 634
Zlatý iceT 579

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.