dust8

Protiatomové kryty by ochránily jen asi milion Čechů. Proč jsme tak nepřipravení na možné cílené hrozby a katastrofy?

Z téměř šesti tisíc úkrytů civilní ochrany v České republice jich funguje už jen 1 845. Útočiště by v případě potřeby nabídly jen desetině populace, ale do jaké míry by ji skutečně ochránily, je značně diskutabilní. S pomocí úkrytů se tak v krizových situacích už příliš nepočítá a i proto jich stále ubývá.

Více ve zdroji.
Zdroj: https://www.id­nes.cz/zpravy/do­maci/ukryty-protiatomove-cesko-bezpecnost-civilni-ochrana.A180409_142­810_domaci_he­ll

Nejlepší odpověď
Mc Merkurion

… kdysi nám na školení ohledně jaderného výbuchu jeden instruktor říkal, jak se správně zachovat: „… pořádně se dívejte, víckrát už to neuvidíte“ >>> takže asi v tomto duchu: je zbytečné je ošetřovat a budovat …

Další odpovědi
nyjono

Zřejmě není ta cílená hrozba a katastrofa tak reálná.

aliendrone

Protiatomové kryty neslouží pouze jako ochrana při jaderném bombardování, ale i při jakémkoliv bombardování a MĚLY by ochránit i v případě užití chemických/bi­ologických zbraní – to zaprvé. Zadruhé – jejich účinnost/efektivita (nepochybuji že v důsledku absolutního nedostatku kontroly/údržby/vy­bavení dnes již tristní) bude záležet především na rozsahu „ohňostroje“, v případě „omezeného jaderného konfliktu“ (jeden ze scénářů průběhu jaderné války) může protiatomový kryt VÝZNAMNĚ ovlivnit možnosti úspěšného přežití a zcela jistě bude pro člověka LEPŠÍ být v něm, než někde venku. Kecy ve stylu „že to zase až tak moc nepomůže“ jsou jen trapným žvástem zdůvodňujících blbečkům jejich likvidaci. Ostatně – kryty pro papaláše se neudržují v bezvadném stavu pro nic za nic, nemyslíš?;) :D :D

No a proč ubývají? To víš, zhovadilý bolševik chtěl, aby lidé před smrtí si to pořádně „vychutnali“ a co nejvíce trpěli, proto jim budoval a vybavoval kryty CO.

To dem(ent)okraté naplnění pravdou a láskou jsou plní soucitu, takže občany nenechají trápit a umožní jim zhebnout MNOHEM RYCHLEJI. Za tímto účelem bolševiky zbudované a vybavené kryty CO likvidují a jejich vybavení rozprodávají/roz­krádají. (To víš, MUSÍ se nějak získat prostředky na budování dálnic v ceně přes 400 milinů Kč/km!) Už tomu rozumíš? ;) :D :D