Zvědavý

Protáhne se mi délka pracovního poměru, když mám ke konci měsíce končit, ale marodím?

30. 4. mi končí výpovědní lhůta, ale ještě jsem nic nepodepisoval, jen jsem ke konci února podal výpověď a v současné době jsem na neschopence a určitě budu marodit až do začátku května. Když jsem na neschopence, skončím v práci i přesto k 30. 4., nebo až ve chvíli, kdy přinesu tu neschopenku a přijdu to ukončit? Protáhne se mi to, když jsem ještě nic neukončil? Kdybych přišel zpět do práce to ukončit řekněme 4. 5., bude to k tomu dni i ukončeno? Díky

Nejlepší odpověď
Dochy

Pokud se nemýlím, tak v případě výpovědi ze strany zaměstnance končí výpovědní lhůta tak jak má bez ohledu na zdravotní stav. Pro ukončení pracovního poměru není třeba nic dalšího podepisovat. Jen příp. nějaké případné předávací protokoly apod. A to, pokud to je nutné, by mělo jít bez potíží po uzdravení. (i po skončení prac. poměru)

Další odpovědi
ivzez

Ne, v případě výpovědi ze strany zaměstnance se výpovědní doba
neprodlužuje, zaměstnání skončí uplynutím výpovědní doby 30. dubna.

Na nemocenské ale budete mít nárok i po skončení zaměstnání
→ až do konce nemoci nebo do konce podpůrčí doby (podle toho,
co nastane dříve).