zjentek

Prospívá rekreační cyklistika prostatě, nebo jí naopak škodí?

Rekreační cyklistika vs. prostata. Názory na internetu se různí.

Nejlepší odpověď
anonym

Jednou prospívá, jindy škodí

Pokud sedíte na sedle, bude to asi v pohodě.
Pokud si sedlo sundáte a tu tyč si zarazíte do řiti, může to způsobit problém. Nebo třeba erekci

Další odpovědi
dubraro

Škodí

Zejména v případě, kdy máte nevhodné sedlo. Kvalitní sedlo je třeba vybírat individuálně, podle vlastní anatomie, a není levné.

Zdroj: https://zerex­.cz/blog/proble­my-s-prostatou-jizda-na-kole/

paul1

Fundovaně ti odpoví lékař

Magix.cz

Škodí

Michálek1245

Podle mě hodně záleží na stylu jízdy a obecně stavu prostaty. Třeba můj známý používá léky na prostatu od https://zivota­vyziva.cz/leky-na-prostatu/ a tak je jasné, že na kole fakt nejezdí, protože mu to není příjemné. Na druhou stranu ale pokud máte kvalitní sedlo, dobrou techniku a nejezdíte dvěstěkilometrů denně sedm dní v týdnu po celý rok, tak vám to jenom pomůže. 😉

zjentek

Astaroth překvapils, snaha se počítá. Bo jinak právě pro myslitele tvého formátu jsem zplodil anketní bod č.6. Jinak zajímavá variace pro jízdu na kole, to jsem doposud neznal. (;