Lgee

Prospěje mi to aspoň trochu?

Nejsem naivní ovce a vím že vitamínové tablety jsou podvod, ale chci se zeptat když si vezmu nějaký prášek s vitamínem D nebo biosil (což je přírodní) tak jestli mi to spíš prospěje než uškodí.

Odpovědi
Kryšpín

Samozřejmě to prospěje, je peněženka odlechčená a není tak těžká a pít hodně vody z plastů alespoň dva litry denně

ivzez

Žádné průmyslově vyráběné prášky nejsou přírodní.
Nejlepším zdrojem vitamínů je vyvážená strava.
„Vitamínové prášky“ snad neuškodí, ale o jejich
prospěšnosti silně pochybuji.

roco888

Zajímavá otázka – víš, že „vitamínové tablety jsou podvod“, ale přesto uvažuješ, že si je vezmeš..... Trochu mi tedy uniká to základní – PROČ? (si je vezmeš)

anonym

Prospěje to za předpokladu že ti doporučí brát nějaké vitamíny doplňkovou formou tvůj doktor. Pokud ten ti je předepíše tak samozřejmě ví co dělá a pak má smysl je v předepsaném množství brát. Obvykle ti je dodá v mnohem smysluplnější formě a koncentraci než v jaké se podobné doplňky vyskytují v supermarketech, kde je množství tak zanedbatelné aby nemohlo mít efekt prakticky žádný. Pokud si je předepíšeš sám, stylem tohle hodím do košíku tohle už ne, mám rád jen písmena od A do D ostatní nemusím … , velmi pravděpodobně to žádný smysl mít nebude :)

Doporučuji konzultaci s lékařem nikoliv s online diskutéry …