Avatar uživatele
marťa382

Proslov – co na to říkáte?

Včera jsem zde pokládala dotaz ohledně proslovu – PÁRTY NA JUPITERU. Děkuju všem moc za rady. Hlavně uživateli annas. :)
Tak jsem ho napsala. Můžu poprosit o vaše názory? Co si o tom myslíte? Mám tam něco upravit? Zní tam něco divně? Děkuju :)

Zdravím všechny účastníky dnešní párty.
Na úvod bych chtěla říct, že jsem ráda, že jste se dostavili v tak hojném počtu a také doufám, že byl let příjemný a že jste si ho hezky užili. Věřím, že se vám tady bude líbit a nebudete se ani chtít vrátit zpátky na Zem.
Tato párty se koná na oslavu obydlení Jupiteru lidmi. Byla zde objevena voda, a tak tu bylo možné vybudovat obdobný svět, jako je vaše Země, která je už přelidněná.
Během párty, kterou pro vás připravili obyvatelé Jupiteru, si můžete prohlédnout planetu a porovnat si ji třeba s vaší Zemí.
Také bych ráda ocenila vaše oblečení, i když je přizpůsobené pro pobyt v kosmu. Připravili jsme pro vás pohoštění, které vám snad bude chutnat, i přesto, že vám bude možná připadat trochu zvláštní.
Vše je perfektně připravené, takže to snad bude zárukou úspěchu.
Závěrem bych vám chtěla poděkovat za pozornost a přeji hezkou zábavu!

Doplňuji:
Zkusila jsem to trochu opravit:

Zdravím všechny účastníky dnešní párty.
Na úvod bych chtěla říct, že jsem ráda, že jste se dostavili v tak hojném počtu a také doufám, že byl let příjemný a že jste si ho hezky užili. Věřím, že se vám tady bude líbit a nebudete se ani chtít vrátit zpátky na Zem.
A teď už k samotné párty. Tato párty se koná na oslavu obydlení Jupiteru lidmi. Byla zde objevena voda, a tak tu bylo možné vybudovat obdobný svět, jako je vaše Země, která je už přelidněná.
Během párty, kterou pro vás připravili obyvatelé Jupiteru, si můžete prohlédnout planetu a porovnat si ji třeba s vaší Zemí.
Ráda bych ocenila vaše oblečení, i když je přizpůsobené pro pobyt v kosmu. Připravili jsme pro vás pohoštění, které vám snad bude chutnat, i přesto, že může vypadat trochu zvláštně.
Snažili jsme se vše co nejlépe připravit, takže to snad bude zárukou úspěchu.
Závěrem bych vám chtěla poděkovat za pozornost a přeji hezkou zábavu!

Akorát to ŽE jsem neopravila, zatím mě nenapadlo nic vhodnějšího.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? anonym, annas, terry, Andělé, johana 56 před 4395 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Děkuji. . Nevím sice, do které třídy chodíte, ale zhruba to jde.

Nezačínám – chtěla bych. Vy nechcete, ale oslovujete všechny přítomné Neužívám podmiňovací způsob.

Vážení účastníci, dovolte, abych vás všechny přivítala … v počtu. Rovněž věřím, že let ..... užili a že se . … vrátt zpět a že si toto setkání uchování dlouho ve své paměti. …
… lidmi. Ti objevili vodu, tedy i možnost života ..... porovnat (vynechat třeba) s naší planetou. Oceňuji oblečení. Ochutnejte připravené pohoštění, … i perfektní přípravu … .
Děkuji za vaši pozornost a přeji hezkou zábavu! .

Doplňuji:
Opakuji.. Neopravila jsi stylizaci – změna podmiňovacího způsobu. To je chyba. Ještě nějaká čárka chybně..Opět naše Země – Vaše Země – dá se nahradit naše planeta. Ty také bydlíš na Zemi – tedy patří zájmeno naše …
Dále jsem uvedla – bez pasíva .

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Pěkné! jenom bych upravil na začátku máte 4× „že“ skuste to nahradit jinou spojkou

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
terry

Fyzik – jenže, když k nim již hovoří, tak je vidí a vidí, že jsou oblečeni k té příležitosti.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Fyzik

Jestli to má být seriózní, tak odebrat větu, že vše je perfektně připravené, nepůsobí to autenticky. A nepsat „Také bych ráda ocenila“, protože předtím jste nic neocenil.

A jestli ne, pak by to udělal více šílené.

Ale v principu to je dobrý, prostě proslov.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
marťa382

Co říkáte na tohle?

Vážení účastníci,
dovolte, abych vás všechny přivítala na dnešní párty. Jsem ráda, že jste se dostavili v tak hojném počtu. Také věřím, že byl let příjemný a že jste si ho hezky užili. Doufám, že se vám tady bude líbit a nebudete se ani chtít vrátit zpět a že na tuto párty dlouho nezapomenete.
A teď už k samotné párty. Tato párty se koná na oslavu obydlení Jupiteru lidmi. Byla zde objevena voda, a tak tu bylo možné vybudovat obdobný svět, jako je vaše Země, která je už přelidněná.
Během párty, kterou pro vás připravili obyvatelé Jupiteru, si můžete prohlédnout planetu a porovnat si ji s vaší Zemí.
Také bych ráda ocenila vaše oblečení, i když je přizpůsobené pro pobyt v kosmu. Ochutnejte připravené pohoštění, které vám snad bude chutnat, i přesto, že může vypadat trochu zvláštně.
Snažili jsme se vše co nejlépe připravit, takže to snad bude zárukou úspěchu.
Děkuji za vaši pozornost a přeji hezkou zábavu!

před 4395 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Marto, teď už je lepší, ale ještě drobnosti. Vvěřím, že jste měli příjemný let a že … . (Místo párty někde použít) – na toto setkání nikdy nezapomenete.
.
A teď k samotné párty. Koná se … lidmi. To jim umožnil nález (objevení) vody, a proto zde vybudovali … jako je na naší Zemi. Pobyt pro vás připravili Jupiteru. Jistě vás zaujme i prohlídka vzdálené planety a můžete ji porovnat se „zelenou“ Zemí.
Při pohledu na vás oceňuji vaše oblečení, Ochutnejte …, které vás určitě osloví i přesto, že na první pohled vypadá zvláště.
Snažili ......., tudíž předpokládám, že bude i zaruč úspěch zaručený.

před 4395 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Andělé

Annas,to jste napsala perfektně!:-)

před 4395 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Andělé, děkuji. Jde o žačku ZŠ, takže spíš jsem ji jen navedla.

před 4395 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Andělé

Annas,navedla jste ji oprvadu úžasně,moc se mi to líbí.:-)

před 4394 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Opravovala jsem poslední větu, ale omylem jsem klikla.
…tudíž předpokládám, že nejen občerstvení, ale i program jsou zárukou úspěšného setkání.

před 4395 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek