marťa382

Proslov – co na to říkáte?

Včera jsem zde pokládala dotaz ohledně proslovu – PÁRTY NA JUPITERU. Děkuju všem moc za rady. Hlavně uživateli annas. :)
Tak jsem ho napsala. Můžu poprosit o vaše názory? Co si o tom myslíte? Mám tam něco upravit? Zní tam něco divně? Děkuju :)

Zdravím všechny účastníky dnešní párty.
Na úvod bych chtěla říct, že jsem ráda, že jste se dostavili v tak hojném počtu a také doufám, že byl let příjemný a že jste si ho hezky užili. Věřím, že se vám tady bude líbit a nebudete se ani chtít vrátit zpátky na Zem.
Tato párty se koná na oslavu obydlení Jupiteru lidmi. Byla zde objevena voda, a tak tu bylo možné vybudovat obdobný svět, jako je vaše Země, která je už přelidněná.
Během párty, kterou pro vás připravili obyvatelé Jupiteru, si můžete prohlédnout planetu a porovnat si ji třeba s vaší Zemí.
Také bych ráda ocenila vaše oblečení, i když je přizpůsobené pro pobyt v kosmu. Připravili jsme pro vás pohoštění, které vám snad bude chutnat, i přesto, že vám bude možná připadat trochu zvláštní.
Vše je perfektně připravené, takže to snad bude zárukou úspěchu.
Závěrem bych vám chtěla poděkovat za pozornost a přeji hezkou zábavu!

Doplňuji:
Zkusila jsem to trochu opravit:

Zdravím všechny účastníky dnešní párty.
Na úvod bych chtěla říct, že jsem ráda, že jste se dostavili v tak hojném počtu a také doufám, že byl let příjemný a že jste si ho hezky užili. Věřím, že se vám tady bude líbit a nebudete se ani chtít vrátit zpátky na Zem.
A teď už k samotné párty. Tato párty se koná na oslavu obydlení Jupiteru lidmi. Byla zde objevena voda, a tak tu bylo možné vybudovat obdobný svět, jako je vaše Země, která je už přelidněná.
Během párty, kterou pro vás připravili obyvatelé Jupiteru, si můžete prohlédnout planetu a porovnat si ji třeba s vaší Zemí.
Ráda bych ocenila vaše oblečení, i když je přizpůsobené pro pobyt v kosmu. Připravili jsme pro vás pohoštění, které vám snad bude chutnat, i přesto, že může vypadat trochu zvláštně.
Snažili jsme se vše co nejlépe připravit, takže to snad bude zárukou úspěchu.
Závěrem bych vám chtěla poděkovat za pozornost a přeji hezkou zábavu!

Akorát to ŽE jsem neopravila, zatím mě nenapadlo nic vhodnějšího.

Nejlepší odpověď
annas

Děkuji. . Nevím sice, do které třídy chodíte, ale zhruba to jde.

Nezačínám – chtěla bych. Vy nechcete, ale oslovujete všechny přítomné Neužívám podmiňovací způsob.

Vážení účastníci, dovolte, abych vás všechny přivítala … v počtu. Rovněž věřím, že let ..... užili a že se . … vrátt zpět a že si toto setkání uchování dlouho ve své paměti. …
… lidmi. Ti objevili vodu, tedy i možnost života ..... porovnat (vynechat třeba) s naší planetou. Oceňuji oblečení. Ochutnejte připravené pohoštění, … i perfektní přípravu … .
Děkuji za vaši pozornost a přeji hezkou zábavu! .

Doplňuji:
Opakuji.. Neopravila jsi stylizaci – změna podmiňovacího způsobu. To je chyba. Ještě nějaká čárka chybně..Opět naše Země – Vaše Země – dá se nahradit naše planeta. Ty také bydlíš na Zemi – tedy patří zájmeno naše …
Dále jsem uvedla – bez pasíva .

Další odpovědi
anonym

Pěkné! jenom bych upravil na začátku máte 4× „že“ skuste to nahradit jinou spojkou

terry

Fyzik – jenže, když k nim již hovoří, tak je vidí a vidí, že jsou oblečeni k té příležitosti.

Fyzik

Jestli to má být seriózní, tak odebrat větu, že vše je perfektně připravené, nepůsobí to autenticky. A nepsat „Také bych ráda ocenila“, protože předtím jste nic neocenil.

A jestli ne, pak by to udělal více šílené.

Ale v principu to je dobrý, prostě proslov.

marťa382

Co říkáte na tohle?

Vážení účastníci,
dovolte, abych vás všechny přivítala na dnešní párty. Jsem ráda, že jste se dostavili v tak hojném počtu. Také věřím, že byl let příjemný a že jste si ho hezky užili. Doufám, že se vám tady bude líbit a nebudete se ani chtít vrátit zpět a že na tuto párty dlouho nezapomenete.
A teď už k samotné párty. Tato párty se koná na oslavu obydlení Jupiteru lidmi. Byla zde objevena voda, a tak tu bylo možné vybudovat obdobný svět, jako je vaše Země, která je už přelidněná.
Během párty, kterou pro vás připravili obyvatelé Jupiteru, si můžete prohlédnout planetu a porovnat si ji s vaší Zemí.
Také bych ráda ocenila vaše oblečení, i když je přizpůsobené pro pobyt v kosmu. Ochutnejte připravené pohoštění, které vám snad bude chutnat, i přesto, že může vypadat trochu zvláštně.
Snažili jsme se vše co nejlépe připravit, takže to snad bude zárukou úspěchu.
Děkuji za vaši pozornost a přeji hezkou zábavu!

annas

Marto, teď už je lepší, ale ještě drobnosti. Vvěřím, že jste měli příjemný let a že … . (Místo párty někde použít) – na toto setkání nikdy nezapomenete.
.
A teď k samotné párty. Koná se … lidmi. To jim umožnil nález (objevení) vody, a proto zde vybudovali … jako je na naší Zemi. Pobyt pro vás připravili Jupiteru. Jistě vás zaujme i prohlídka vzdálené planety a můžete ji porovnat se „zelenou“ Zemí.
Při pohledu na vás oceňuji vaše oblečení, Ochutnejte …, které vás určitě osloví i přesto, že na první pohled vypadá zvláště.
Snažili ......., tudíž předpokládám, že bude i zaruč úspěch zaručený.

Andělé

Annas,to jste napsala perfektně!:-)

annas

Andělé, děkuji. Jde o žačku ZŠ, takže spíš jsem ji jen navedla.

Andělé

Annas,navedla jste ji oprvadu úžasně,moc se mi to líbí.:-)

annas

Opravovala jsem poslední větu, ale omylem jsem klikla.
…tudíž předpokládám, že nejen občerstvení, ale i program jsou zárukou úspěšného setkání.