Prosím vysvětlit příslová – Věru věc je těžká,zabít pěstí ježka

Nejlepší odpověď
annas

Chci-li někoho „odstranit“, něco závažného vyřešit, není to tak snadné, dotyční se brání, takže mě mohou „popíchat“, ublížit.

Stejně jako ježek se brání tím, že nastrčí bodliny, které při mírném doteku rukou píchají a způsobí bolest.

Další odpovědi
fcoop

Jsou věci,na první pohled jednoduché,ale ukáže se,že to taková „sranda“ vůbec není.

dudu

Optejte se prosím autora tohoto veršování:
to máš těžký jít na Sněžku pěšky, jak tlačí koloběžky! To vše napsal Tomáš Těžký.

Damiana

Není to jednoduché, jak se to na první pohled zdá.

Andělé

Annas,škoda,že mně dnes došly brzy bodíky,ta Vaše odpověd se mi líbí nejvíc,pěkně jste to napsala…:-)

annas

Andělé, nevadí. Děkuji.

Andělé

🙂