lemcakova

Prosím vás, viete niekto čo znamená pojem : Noc dlhých nožov?

Nejlepší odpověď
arygnoc

noc z 29. 6. na 30. 6. 1934: Adolf Hitler nechal zlikvidovať členov domácej opozície najmä z radov SA, kde zlikvidoval celé vedenie organizácie.

http://co-to-je.sk/spresne­.php?dotaz=noc%20dl­h%C3%BDch%20no%C5%BE­ov

Zdroj: http://co-to-je.sk/spresne­.php?dotaz=noc%20dl­h%C3%BDch%20no%C5%BE­ov

Další odpovědi
Hamon

Zkus se zeptat googlu.

nanif

to už si ale děláš srandu, ne? co takhle strýček google a tetička wiki…no, tomu tedy říkám lenost

lemcakova

Ak by som našla na googly to čo som chcela nepýtala by som sa tu. Potrebujem o tom podrobnosti a každá jedna veta sa zíde. ďakujem

Hamon

To mi teda vysvětli, jak jsi googlila? Když dám do googlu to, co tě zajímá, tj. „Noc dlhých nožov“, první odkaz vede na českou wiki (google mě správně lokalizoval), ale už druhý je na slovenskou wiki. Následuje spousta odkazů na podrobnosti. Aj vo slovenčině.
Jestli neumíš najít ani tohle, pak by ses měla zamyslet nad tím, jestli má smysl být na škole, jestli nebude lepší uklízet chodníky.

Lamalam

Hamon – souhlas. Na heslo „Noc dlouhých nožu“ nabízí Google i Seznam celou řadu odkazů.